لزوم برقراری بیمه راهنمایان گردشگری و خبرنگاران

نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی تقاضای برقراری حق بیمه برخی از اقشار از جمله خبرنگاران و راهنمایان گردشگری را در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد.

جواد هروی، رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری در نطق خود در اولین جلسه مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ تقاضای برقراری حق خبرنگاران و راهنمایان گردشگری را مطرح کرد. او در این باره تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ قشری نباید فاقد حقوق شهروندی باشد.

او همچنین ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، تأکید کرد که «هیچ کس حق ندارد به بهانه نگرانی خوشحالی مردم را به دغدغه تبدیل کند؛ مگر رژیم صهیونیست.»

هروی در نطق خود با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۴ با عنوان “ملت و دولت، همدلی و همزبانی”، ابراز امیدواری کرد این نام‌گذاری دم مسیحایی بر کالبد خفته‌دلان کژ‌اندیش اختلاف افکن باشد.

او در ادامه تصریح کرد: پایان این مذاکرات به روشنی پایان عصر تنش‌زایی و آغاز تنش‌زدایی برای ایران و منطقه خاورمیانه و حتی فضای بین‌المللی خواهد بود. حضور دو وزیر خارجی فعلی و قبلی به معنای همدلی و همدلی در این مذاکرات است و جای تحسین دارد.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.