سرتار، شهری با ۴۰,۰۰۰ راهب در چین

سرتار یکی از شهرهای شگفت انگیز چین است که در ۶۰۰ کیلومتری چنگدو قرار دارد. این شهر دارای بزرگترین مدرسه بودایی در جهان است و “آکادمی بودایی لارونگ گار” نامیده می شود. این آکادمی در اوایل دهه ۱۹۸۰ تاسیس شده است.

امروزه بیش از ۴۰,۰۰۰ راهب و راهبه در این شهر ساکن هستند که هر روز برای یادگیری بودیسم اقلیم سخت این شهر را تحمل می کنند. برای دسترسی به این شهر باید حدود ۲۰ ساعت را از طریق یک جاده پر دست انداز چین را طی کرد.

مردم تبت با هدف عبادت و آموزش از راهبان و راهبه ها راهی این شهر می شوند.

در سرتار چین خانه های راهبان و راهبه ها توسط یک دیوار که از وسط لارونگ گار می گذرد از یکدیگر جدا می شوند. جالب اینجاست که در خانه های راهبان خبری از تلویزیون، توالت و سیستم گرمایشی نیست.

در ادامه تصاویری از شهر سرتار چین را مشاهده خواهید کرد که توسط وانسون لوک (Wanson Luk) گرفته شده است.

سرتار چین

سرتار چین (3)

سرتار چین (4)

سرتار چین (5)

سرتار چین (6)

سرتار چین

سرتار چین

سرتار چین (12)

سرتار چین (1)

سرتار چین

سرتار چین

سرتار چین (13)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.