در گوشه و کنار جهان انواع مختلفی از هنرهای خلاقانه را مشاهده می کنیم که امروز می خواهیم به یکی دیگر از آن ها اشاره کنیم. شرکتی در اودین، ایتالیا بوکمارک های منحصر به فردی و خلاقانه ای را درست می کند که در نوع خود بسیار خاص و جالب هستند. هر کدام از این ها یک اثر هنری و خلاقانه محسوب می شود. این بوکمارک ها با لیزر بریده یا حکاکی نشده و حتی توسط هیچ دستگاه مکانیکی تولید نشده اند. تمام این بوکمارک ها دست ساز بوده و طرح های آن ها خلاقانه است. لازم به ذکر است که هر یک از این آثار هنری دارای شماره و امضا هستند.

مراحل ساخت آن ها به این ترتیب است که یک صفحه جامد نقره با دست به شکل های مختلف طراحی می شود. سپس از روی طرح کشیده شده روی صفحه، عمل حکاکی انجام می‌گیرد. در نهایت نیز با انجام فرآیند اکسایش و صیقل دادن، ساخت بوکمارک های خلاقانه و زیبا به پایان می رسد.

با توجه به روندی که در ساخت آن ها طی می شود، هیچ بوکمارکی به دیگری شباهت ندارد. همه قسمت های آن ها خاص هستند؛ حکاکی، برش و وزن. البته این گونه هنرها آزادی عمل بیشتری را به هنرمند می دهند تا به راحتی بتواند آنچه در ذهن خود دارد را به خوبی نمایش دهد.

این بوکمارک ها باظرافت و منحصر به فرد بودن خود می توانند توجه هر بیننده ای را به خود جلب کنند. اگر سفری به ایتالیا داشته باشید، بهتر است یکی از این هنرهای خلاقانه را خریداری کرده و به یادگار نگه دارید و یا اینکه به عنوان سوغاتی به دوستان و خانواده خود هدیه دهید.

در این مطلب نمونه هایی را از این هنرهای خلاقانه برای شما به نمایش می گذاریم که مطمئنا با دیدن این تصاویر، شوق خرید و داشتن یکی از آن ها در شما به وجود خواهد آمد، به خصوص اگر اهل کتاب و کتابخوانی باشید.

بوکمارک (1)

بوکمارک (2)

بوکمارک (8ی)

بوکمارک (3)

بوکمارک (4)

بوکمارک (6)

بوکمارک (7)

بوکمارک (9)

بوکمارک (10)

بوکمارک (11)

دسته بندی ها : گوناگون

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.