مشاور رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با بیان اینکه در دور نخست سفرهای نوروزی ۱۸ میلیون نفر از گردشگران از اماکن تاریخی دیدن کردند، گفت: به دلیل سامانه هوای سرد، توزیع سفر به سمت استان های جنوب و جنوب شرقی کشور بوده است.

علی باقر نعمتی روز جمعه در محل ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران،روند سفر نوروزی را مطلوب دانست و افزود: فضای مناسبی برای انجام سفر بین مردم بوجود آمده است.

وی اعلام کرد: امروزه سفرهای مردم به صورت آگاهانه از مقصد سفر انجام می شود و این نشانه بالا رفتن کیفیت سفرهاست.

نعمتی به اهمیت ارایه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران اشاره کرد و گفت: سفرهای نوروزی بخش هایی از اقتصاد کشور را به صورت جدی رونق می بخشد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز از اقامت چهار میلیون و ۲۰۰هزار نفر شب در دور اول سفر نوروزی در استان خبر داد و گفت: اقامت ۶۲۰ هزار نفر شب در روستاهای مازندران نیز یکی از ویژگی های سفر به این استان است.

دلاور بزرگ نیا اعلام کرد: به رغم اینکه در هفته اول تعطیلات نوروزی سامانه هوای سرد در ارتفاعات به صورت بارش برف و در دشت و جلگه بارندگی در مازندران داشتیم، اما بر اساس آمار پلیس راه از چهار جاده پر تردد کشور، سه محور هراز، کندوان و سوادکوه در استان مازندران بوده است.

وی علاقمندی گردشگران به مازندران را بر اساس آگاهی از جاذبه های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی دانست و بیان داشت: ۱۳کمیته ستاد اجرایی خدمات سفر استان تمامی خدمات مورد نیاز گردشگران را مهیا کرده است.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.