فرزین حق‌پرست گفت: تا صبح روز چهارم فروردین ماه ۶۵۰ هزار و ۸۱۷ نفر در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام معاون گردشگری کشور، در صورت کمبود هتل و مهمانپذیر مسافران می‌توانند در مدارس آذربایجان‌شرقی نیز اسکان داشته باشند ولی اولویت با فرهنگیان و کارمندان آموزش و پرورش است.

حق‌پرست گفت: از آغاز تعطیلات (۲۸ اسفند ماه ۹۳) تا چهارم فروردین ماه بالغ بر ۳ میلیون خودرو در محدوده آذربایجان‌شرقی تردد کرده‌اند.

وی با اشاره به آمار بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان‌شرقی گفت: آمار بازدید از موزه‌ها در روز سوم نوروز به نسبت روزهای قبل تفاوت چشمگیری دارد و تا پایان سوم فروردین ۴۶ هزار و ۴۶۴ نفر از اماکن تاریخی استان بازدید کرده‌اند.

حق‌پرست ادامه داد: کلیسای سنت استپانوس با ۵ هزار و ۸۱۲ نفر، رصدخانه مراغه با ۵ هزار و ۶۶۷ نفر و موزه آذربایجان با ۵ هزار و ۲۰۵ نفر به ترتیب از موزه‌ها و اماکن تاریخی پر بازدید استان هستند.

وی با اشاره بازدیدهای ستاد هماهنگی سفر آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: ۴۱۲ مورد بازدید از مراکز اقامتی و بین راهی، ۱۲۱ مورد بازدید از مراکز اقامتی، ۱۰۴ مورد بازدید از مهمانسرا و کمپ و ۷۲ مورد بازدید از دفاتر خدماتی انجام شده است و این بازدیدها در مجموع منجر به ۷۹ تذکر و ۱۲۴ مورد اخطار کتبی شده است.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.