یزدی‌ها سال ۹۵ «خوش‌آمد» می‌گویند!

نبود شرایط مناسب برای حضور گردشگران در استان یزد،‌ باعث به تعویق افتادن سال «خوشامدگویی به یزد» در سال آینده (۱۳۹۴) شد.

براساس طرحی که سال ۱۳۸۴ توسط سیدمحمدرضا سیدحسینی، مدیر کل وقت میراث فرهنگی استان یزد برنامه‌ریزی و با عنوان سال «خوشامدگویی به یزد» برنامه‌هایی انجام شد، از مدتی پیش اجرایی شدن دوباره‌ی این طرح در دستور کار مدیریت شهری استان یزد قرار گرفت تا پس از ۱۰ سال این اقدام باردیگر در سال ۱۳۹۴ انجام شود، اما به نظر می‌رسد عملی شدن آن در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد در این زمینه گفت: با توجه به تکمیل نشدن برخی زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان که از سال‌های گذشته عملیات اجرایی شدن آن‌ها آغاز شده و حتی برخی پروژه‌های مربوط به بحث زیرساخت‌های گردشگری که از سال ۱۳۸۴ در یزد آغاز شده بود،‌ هنوز تکمیل نشده‌اند، نامگذاری سال ۱۳۸۴ به عنوان «سال خوشامدگویی به یزد» به تعویق افتاد.

محمدمهدی شرافت تاکید کرد: امیدواریم این پروژه‌ها تا پایان سال ۱۳۸۴ به پایان برسند و بتوانیم سال ۱۳۸۵ را به عنوان سال «خوشامدگویی به یزد» مطرح کنیم‌، چون زمانی که ۱۰ سال پیش چنین اتفاقی را داشتیم انتظار می‌رود که برای دومین بار این اتفاق با کیفیت برتری انجام شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با قاطعیت اعلام می‌کنیم یکی از اولویت‌های اصلی استان یزد توجه به بحث گردشگری است. موردی که شهرداری یزد نیز به جدیت آن را دنبال می‌کند. همچنین بحث پروژه‌های زیرساخت‌های گردشگری و هتل‌سازی و مناطق نمونه گردشگری هنوز ناقص هستند که در حال حاضر درباره آن‌ها تعیین تکلیف شده و حتی کار ساخت یکسری هتل هم در یزد آغاز شده است.

او تأکید کرد: این قضیه را باید مد نظر داشته باشیم که بحث خوش‌آمدگویی به گردشگران به استان یزد، فقط منحصر به اداره کل میراث فرهنگی نیست، بلکه یک خواست استانی است، بنابراین باید همه دستگاه‌های شهری حتی بخش خصوصی در این زمینه آمادگی داشته باشند.

ایسنا

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.