نبود شرایط مناسب برای حضور گردشگران در استان یزد،‌ باعث به تعویق افتادن سال «خوشامدگویی به یزد» در سال آینده (۱۳۹۴) شد.

براساس طرحی که سال ۱۳۸۴ توسط سیدمحمدرضا سیدحسینی، مدیر کل وقت میراث فرهنگی استان یزد برنامه‌ریزی و با عنوان سال «خوشامدگویی به یزد» برنامه‌هایی انجام شد، از مدتی پیش اجرایی شدن دوباره‌ی این طرح در دستور کار مدیریت شهری استان یزد قرار گرفت تا پس از ۱۰ سال این اقدام باردیگر در سال ۱۳۹۴ انجام شود، اما به نظر می‌رسد عملی شدن آن در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد در این زمینه گفت: با توجه به تکمیل نشدن برخی زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان که از سال‌های گذشته عملیات اجرایی شدن آن‌ها آغاز شده و حتی برخی پروژه‌های مربوط به بحث زیرساخت‌های گردشگری که از سال ۱۳۸۴ در یزد آغاز شده بود،‌ هنوز تکمیل نشده‌اند، نامگذاری سال ۱۳۸۴ به عنوان «سال خوشامدگویی به یزد» به تعویق افتاد.

محمدمهدی شرافت تاکید کرد: امیدواریم این پروژه‌ها تا پایان سال ۱۳۸۴ به پایان برسند و بتوانیم سال ۱۳۸۵ را به عنوان سال «خوشامدگویی به یزد» مطرح کنیم‌، چون زمانی که ۱۰ سال پیش چنین اتفاقی را داشتیم انتظار می‌رود که برای دومین بار این اتفاق با کیفیت برتری انجام شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با قاطعیت اعلام می‌کنیم یکی از اولویت‌های اصلی استان یزد توجه به بحث گردشگری است. موردی که شهرداری یزد نیز به جدیت آن را دنبال می‌کند. همچنین بحث پروژه‌های زیرساخت‌های گردشگری و هتل‌سازی و مناطق نمونه گردشگری هنوز ناقص هستند که در حال حاضر درباره آن‌ها تعیین تکلیف شده و حتی کار ساخت یکسری هتل هم در یزد آغاز شده است.

او تأکید کرد: این قضیه را باید مد نظر داشته باشیم که بحث خوش‌آمدگویی به گردشگران به استان یزد، فقط منحصر به اداره کل میراث فرهنگی نیست، بلکه یک خواست استانی است، بنابراین باید همه دستگاه‌های شهری حتی بخش خصوصی در این زمینه آمادگی داشته باشند.

ایسنا

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.