کوه های چشم نواز ترانسیلوانیا

رشته کوه های آلپ ترانسیلوانیا که به آن ها “کارپات های جنوبی” نیز گفته می شود، یک منطقه کوهستانی از کشور رومانی را تشکیل می دهد. این منطقه  شامل بخشی از قوس های کوه کارپات است که از رودخانه پراهووا شروع شده و به رودخانه های تیمیش و سرنا ختم می شود.

میانگین ارتفاع در رشته کوه های آلپ ۱۵۰۰-۱۷۵۰ متر می باشد. بالاترین نقطه در رومانی، یعنی کوه مولدووینو با ارتفاع ۲۵۴۴ متر در محدوده شهر فاگاراس، جنوب شرقی شهر سیبیو واقع شده است. طول کلی این کوه ها تقریبا ۲۵۰ کیلومتر است.

تصاویری را که در گالری زیر مشاهده خواهید کرد، توسط Alex Robciuc گرفته شده است. وی این عکس ها را در طول سفر خود به شهر مارامورس رومانی گرفته است.

این تصاویر بسیار آرامش بخش هستند و به گونه ای روح انسان را نوازش می کنند. امیدوارم که از دیدن آن ها لذت ببرید.

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”کوه های ترانسیلوانیا”]

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.