کلیسایی از جنس درختان زنده

هیچ اجباری برای اینکه یک ساختمان باید چیزی خشک و بی جان باشد، وجود ندارد. هنرمند ایتالیایی به نام Giuliano Mauri با ساخت کلیسای درختی نمونه کاملی از این نوع معماری را نشان داد که در آن آدمی به جای رقابت با طبیعت، بخشی از آن را تشکیل می دهد. دو نخلستان اخیر این هنرمند نیز برای توسعه به یک جفت قصر سلطنتی باشکوه طراحی شده اند.

ستون هایی را که در تصاویر مشاهده می کنید، در نهایت فاسد و پوسیده خواهند شد که باید با درختان ممرز جایگزین شوند. با رشد این درختان سایبانی به وجود می آید که سقف کلیسای جامع را تشکیل می دهد.

این هندمند در سال ۲۰۰۲ اثر هنری خود را رونمایی کرد و در سال ۲۰۰۹ درگذشت ولی اثر وی در سال ۲۰۱۰ تکمیل شده و به نمایش گذاشته شد. این کلیسای شگرف در کوهپایه آرنا در شمال ایتالیا قرار دارد.

1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.