کاهش ۶۰ دقیقه‌ای زمان سفر و ۳ هزار ۸۰۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی مصرف سوخت

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استانی عملیات اجرایی قطعه سوم باند دوم بزرگراه بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان آغاز شد.

در این مراسم معاون وزیر راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد را حلقه اتصال مناطق مرکزی به استان های جنوب غربی کشور عنوان کرد و گفت: محور بابامیدان-گچساران-بهبهان در دامنه رشته کوه های زاگرس قرار دارد که استان های بوشهر، فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان را به هم متصل می کند.

«علی نورزاد»، افزود: «این محور موجب اتصال بنادر استان های بوشهر و خوزستان به مرکز کشور می شود که متوسط ترافیک روزانه در مسیر بابامیدان-گچساران حدود ۷ هزار وسیله نقلیه و مسیر گچساران-بهبهان حدود ۴ هزار وسیله نقلیه در روز است.»

وی طول کل این محور را ۱۴۵ کیلومتر عنوان کرد و گفت: «۵۵ کیلومتر از عملیات اجرایی احداث باند دوم در این مسیر در دست ساخت است، ۶۸ کیلومتر از آن در دست مطالعه و ۲۲ کیلومتر از آن در دست بهره برداری است.»

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه کاهش زمان سفر به مدت ۶۰ دقیقه، صرفه جویی در مصرف سوخت به میزان ۳ هزار ۸۰۰ میلیارد ریال در دوره طرح، افزایش ایمنی و کاهش خسارات ناشی از تصادفات، رونق فرهنگی و اجتماعی در منطقه و افزایش ظرفیت گردشگری منطقه جنوب غرب با توجه به جاذبه های طبیعی مسیر را از مزایای بهره برداری از این طرح عنوان کرد.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.