نظارت‌ های نوروزی بر دفاتر خدمات مسافرتی آغاز شد

سرویس خبری روزنامه ارک-ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نظارت‌های محسوس و نامحسوس بر دفاتر خدمات مسافرتی را آغاز کرد.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اعلام کرد با هدف احقاق حقوق هموطنان و آن دسته از گردشگرانی که برای سفر از خدمات دفاتر مسافرتی استفاده می‌کنند و با تور به سفر داخلی و خارجی می‌روند، علاوه‌بر انجام بازرسی‌های معمول، به تشدید نظارت‌ها در قالب اعزام اکیپ‌های نظارتی محسوس و نامحسوس اقدام کرده است.

این ستاد از ابتدای دی‌ماه با اعزام اکیپ‌های نظارتی به استان‌های مختلف کشور به منظور نظارت بر نحوه عرضه خدمات بویژه تورهای مسافرتی، کنترل و تطبیق قیمت‌ها با خدمات، فعالیت خود را آغاز کرده است. بازرسان و ناظران این ستاد با مشاهده تخلفات احتمالی، برخورد قاطع و قانونی را معمول خواهند داشت.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از هموطنان تقاضا کرده است ضمن بررسی مقاصد سفر و تنوع قیمت‌ها و خدمات تور، صرفاً از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و معتبر که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز دارند تور بخرند و دقت داشته باشند که جزییات خدمات مورد توافق با دفتر خدمات مسافرتی در قرارداد تور ذکر شده باشد.

همه دفاتر خدمات مسافرتی موظف به عقد قرارداد تور برای سفرهای داخلی و خارجی با مسافران و گردشگران هستند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر شماره تماس‌های ۶۶۵۸۲۲۳۰ و ۶۶۵۸۲۲۳۱ را به منظور دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات احتمالی مسافران و گردشگران اختصاص داده است تا مسافران و گردشگران نظرات خود را از این طریق اعلام کنند.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.