محبوب‌ترین مقصدهای سفر خانوادگی

یک موسسه بین‌المللی که خدمات ویژه سفرهای خانوادگی درسطح جهان عرضه می‌کند، محبوبترین مقصدهای سفرهای سالم خانوادگی که علایق همه گروه‌های سنی را دربر بگیرد، اعلام کرد.

موسسه “سفر بین‌الملل” نخستین شرکت سفرهای ماجراجویانه که درزمینه طراحی و ارائه خدمات مسافرت خانوادگی خدمات تخصصی ارائه می‌دهد، برای سال ۲۰۱۵ ده مقصد برتر سفرهای خانوادگی را اعلام کرد.
طبق همین گزارش بیشترین علاقه به مقصدهای خانوادگی تا کنون به کاستاریکا، پرو، پاناما،چین و ژاپن نشان داده شده که درردیف ۵ مقصد برتر برای سفرهای خانوادگی بوده‌اند . این ۵ مقصد، مورد علاقه گردشگرانی قرار گرفته است که به صورت خانوادگی وبا طیف متنوعی از گروه سنی به سفرمی‌روند.
“رابین وبر پولکا” مدیر این موسسه می گوید:«کشورهایی که به عنوان مقصدهای برتر سفرهای خانوادگی ازسوی مشتریان مورد توجه قرار گرفته‌اند عمدتا کشورها یا مقصدهایی هستند که با ارائه فرهنگ سالم و حیات وحش وطبیعت جذاب و متنوع و رنگارنگ، توجه گردشگران را بخود جلب کرده وبا تبلیغات کافی و به جا امکان یا وعده کسب تجربه‌هایی جالب را به نحوی که برای همه افراد از هرگروه سنی مناسب باشد، به مخاطبان می‌دهند.»
کشورهای تایلند، تانزانیا، افریقای جنوبی، جزایر گالاپاگوس در اکوادور و اندونزی نیز به ترتیب در ردیف‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
مطالعات انجام شده براساس نظر وعلاقه مشتریان این شرکت سفرهای خانوادگی که درسطح بین‌المللی و تقریبا برای تمام کشورهای جهان خدمات گردشگری خانوادگی عرضه می‌کند، استوار بوده است.

 

به گزارش رویترز ارزش جهانی و مالی گردشگری خانواده در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۴۰ میلیار ددلار برآورد شده است. این ارقام به بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۱۸ افزایش می یابد که با نرخ رشد ۴٫۷۹ درصد سالانه تا سال ۲۰۲۰ همراه است.

 

سفرهای خانواده محور ۱۲٫۵ درصد از کل بازار ۱٫۰۷ تریلیارد دلاری گردشگری جهان را دربر می‌گیرد. این سبک از گردشگری در بازار سفرکشورهای عربی نیز در سال ۲۰۱۵به عنوان موضوع محوری  اعلام شده که از ۴ تا ۷ ماه مه ۲۰۱۵در سالن همایش‌های بین‌المللی دبی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.