رونمایی از کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان»

کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» تالیف دکتر حسن رضایی باغ‌بیدی که به تازگی منتشر شده است، در روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود.

موقوفه آستان قدس رضوی، در مراسم رونمایی از اثر تازه رضایی باغ‌بیدی متخصص فرهنگ و زبان‌های باستانی که در روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی ساعت ۱۵:۳۰ انجام می‌پذیرد، مولف به همراه دکتر رسول جعفریان استاد تاریخ دانشگاه تهران سخن خواهند راند.

کتاب سکه های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان، یک مقدمه و هفده فصل را دربردارد. مولف در مقدمه کتاب به معرفی کوتاهی از دانش سکه‌شناسی، تاریخچه ضرب سکه و چگونگی ضرب سکه در روزگار کهن می‌پردازد. شیوه ارایه مطالب در هر یک از فصل‌های کتاب بدینگونه است که نخست اطلاعاتی تاریخی متناسب با موضوع هر فصل داده می‌شود و سپس ویژگی‌های سکه‌های هر دوره به‌ فصیل و با ارایه تصاویر فراوان بیان می‌شود.

سازمان مطالعه و کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت)، کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» تالیف دکتر حسن رضایی باغ‌بیدی را منتشر کرده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک از همه دوستداران فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند در این مراسم حضور یابند. کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی است که در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.