خانه عجیب ساخته شده از ۱۵۰ درخت

لوچیانو پیا، یک معمار ایتالیایی، روش جدیدی را برای ترکیب انسان و طبیعت در چشم انداز شهری پدید آورده است. ۲۵ Verde، یک مجتمع آپارتمانی است که توسط این معمار در شهر تورین ایتالیا طراحی شده است. این خانه عجیب از درختان سرسبز و تیرآهن های فولادی ساخته شده که به ساکنانش این احساس را القا می کند که در یک خانه درختی غول پیکر زندگی می کنند.

هر مرحله از طراحی این ساختمان در ذهن معمار یکپارچه شده است. شکل نامتقارن تراس های این ساختمان اجازه می دهد درختان گلدانی در فواصل مختلف به سمت بیرون ساختمان جوانه بزنند. استخرهای موجود در حیاط نیز مکان فرح بخشی را جهت استراحت در تابستان برای ساکنان ارائه می دهد. این ساختمان به تصویه هوای شهری نیز کمک می کند.

این خانه درختی در سال ۲۰۱۲ تکمیل شده است.

خانه درختی (1) خانه درختی (3) خانه درختی (4) خانه درختی (5) خانه درختی (7) خانه درختی (9) خانه درختی (10) خانه درختی (11) خانه درختی (6) خانه درختی (8) خانه درختی (12) خانه درختی (14) خانه درختی (13)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.