بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشگین شهر

امامی فرماندار مشگین‌شهر در بازدید از این پروژه ملی تصریح‌کرد: پل معلق مشگین‌شهر به طول ۳۲۵ متر، عرض دو متر و ارتفاع ۸۰ متر از بستر رودخانه خیاوچایی طویل‌ترین پل معلق منطقه خاورمیانه بوده که در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی احداث می‌شود.

فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به اینکه تاکنون برای احداث پل و تاسیسات جانبی آن بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، اضافه کرد: سازه پل معلق مشگین‌شهر توسط کارشناسان داخلی و مهندسان منطقه اجرا می شود و دانش ساخت آن بومی است.

پل معلق مشکین شهر (5)

امامی یادآور شد: عملیات احداث این سازه از حدود ۱۰ سال قبل آغاز و به دلیل مشکلات مالی و شرایط اقتصادی موجود در کشور به حالت تعلیق درآمده بود.

وی افزود : با پیگیری‌های مسئولان و همت مهندسان بومی از چندی پیش عملیات اجرایی پل دوباره کلید خورد.

منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی شامل زمینی به مساحت ۱۳۰۰ هکتار است و بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل است. این مجموعه گردشگری شامل تالارهای پذیرایی، سوئیت‌های اقامتی، سایت بالن سواری و ورزش‌های هوایی، رستوران گردان و بازارچه صنایع دستی، شهربازی و دیگر امکانات مختلف تفریحی و خدماتی است و فرصتی برای گردشگران فراهم می‌شود تا از ارتفاع ۸۰ متری نظاره‌گر زیبایی‌های دامنه‌های سبلان شوند.

پل معلق مشکین شهر (2) پل معلق مشکین شهر (4) پل معلق مشکین شهر (3)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.