برگزاری نمایشگاه «گل و گیاه زینتی» در کاخ نیاوران

نمایشگاه «گل و گیاه زینتی» با همکاری باغ گیاه شناسی ملی ایران و با هدف آشنایی عموم علاقه مندان با این باغ و همچنین گیاهان و گل های زینتی در محوطه ضلع شمالی کاخ نیاوران برپا می‌شود.

اپونتیا، کاکتوس پادشاه، فرفیون، پیچک، گل محمدی، بداغ همیشه سبز، کالیستمون (بطری شور)، زبان مادر شوهر، ازگیل ژاپنی، مرجان (تاج خار)، سیب زمینی شیرین و غیره بخشی از گل ها و گیاهانی هستند که در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته‌اند.

انجام تحقیقات و مطالعات در راستای شناسایی، حفاظت، احیا، بهره‌برداری و مدیریت پایدار عرصه جنگلها و مراتع و بیابانهای کشور شامل رستنی‌های کشور، بستر رویش، عوامل محیطی زنده و غیرزنده آنها و فرآورده های وابسته اعم از صنعتی، دارویی، سمی و غیره از جمله اهدافی است که در باغ گیاه شناسی ملی ایران دنبال می شود.

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه «گل و گیاه زینتی» می توانند ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۶ به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.