«علیرضا حسن زاده» رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اعلام این خبرگفت: آیین گشایش همایش با سخنرانی رئیسان عالی و افتخاری این همایش سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و حجت الاسلام سید حسین شاه مرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور همراه خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش در روزهای هفدهم و هجدهم اسفند در سالن موزه ملی افزود: در این همایش همچنین تفاهم نامه ای میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و شورای فرهنگ عمومی کشور به منظور انجام فعالیت های علمی و فرهنگی مشترک منعقد خواهد شد.

حسن زاده تصریح کرد: در بخش دوم روز اول از برگزاری این همایش ۱۰سخنرانی علمی در ۲پنل ارائه خواهد شد که این بخش نیز با اجرای سنت های قصه گویی و پخش صدای راویان افسانه های ایرانی در دهه های گذشته همراه خواهد بود.

رییس پژوهشکده مردم شناسی با اشاره به برنامه های روز دوم همایش تصریح کرد :روز دوم نیز با ارائه ۱۰سخنرانی و اجرای سنت های اصیل قصه گویی ایرانی همراه است .

به گفته او بخش اختتامیه این همایش با قصه سرایی همراه است .

وی اظهار داشت:دربخش های جانبی همایش شاهد برپایی نمایشگاه” افسانه به قلم نقش و نقاشی “هستیم که در دوبخش جداگانه ،طراحی حرفه ای افسانه های ایرانی و نقاشی کودکان از افسانه های ایرانی به نمایش در می آید.

IMAGE635610721692124290

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.