اجرای سنت‌های قصه گویی در همایش ملی میراث روایی

«علیرضا حسن زاده» رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اعلام این خبرگفت: آیین گشایش همایش با سخنرانی رئیسان عالی و افتخاری این همایش سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و حجت الاسلام سید حسین شاه مرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور همراه خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش در روزهای هفدهم و هجدهم اسفند در سالن موزه ملی افزود: در این همایش همچنین تفاهم نامه ای میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و شورای فرهنگ عمومی کشور به منظور انجام فعالیت های علمی و فرهنگی مشترک منعقد خواهد شد.

حسن زاده تصریح کرد: در بخش دوم روز اول از برگزاری این همایش ۱۰سخنرانی علمی در ۲پنل ارائه خواهد شد که این بخش نیز با اجرای سنت های قصه گویی و پخش صدای راویان افسانه های ایرانی در دهه های گذشته همراه خواهد بود.

رییس پژوهشکده مردم شناسی با اشاره به برنامه های روز دوم همایش تصریح کرد :روز دوم نیز با ارائه ۱۰سخنرانی و اجرای سنت های اصیل قصه گویی ایرانی همراه است .

به گفته او بخش اختتامیه این همایش با قصه سرایی همراه است .

وی اظهار داشت:دربخش های جانبی همایش شاهد برپایی نمایشگاه” افسانه به قلم نقش و نقاشی “هستیم که در دوبخش جداگانه ،طراحی حرفه ای افسانه های ایرانی و نقاشی کودکان از افسانه های ایرانی به نمایش در می آید.

IMAGE635610721692124290

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.