گردشگری بریتانیا همچنان از المپیک لندن بهره می برد

سرویس خبری روزنامه ارک-پس از دوسال تردیدها و مناقشات، گزارشات و اظهارات کارشناسان گردشگری در بریتانیا از فواید بازی‌های المپیک در لندن برای صنعت گردشگری می‌گویند. این کشوربا رکورد ۲۲ میلیارد پوند درآمد از محل گردشگران خارجی درسال آینده، همچنان از فرصت بازی‌های المپیک بهره می برد.

درآمد بریتانیا از محل گردشگران خارجی رکورد ۲۲ میلیارد پوند درآمد را پشت سر می‌گذارد. کارشناسان گردشگری این کشور معقتدند که بازی ها المپیک الماس درخشانی بود که سکوی پرش و ویترینی از بهترین‌های بریتانیا را به خارجی‌ها نشان داد وبا استفاده از این فرصت همچنان بی‌وقفه از فرصت بدست آمده در دو سال پیش بهره برداری شده‌است.

این رقم که اندکی از رقم اعلام شده ۲۰ میلیارد پوند درآمد گردشگری این کشور در سال ۲۰۱۳ جلوتراست با توجه به افزایش سفرخارجیان در سال آینده از مرز ۲۲ میلیارد پوند هم می‌گذرد. طبق پیش بینی‌ها بیش از ۳۵ میلیون گردشگر از این کشور دیدار خواهند کرد که نسبت به ۲۹ .۸ میلیون در سال ۲۰۱۰ رشد خوبی است.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.