پرداخت وام ارزان به روستاهای گردشگری مناطق آزاد کشور

02a9yskvgl3k6pnx7c

ترکان از طرح تخصیص وام ارزان ‌قیمت به روستاهای گردشگری مناطق آزاد خبر داد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور بدون اشاره به مبلغ این وام ها به سود اندک و حداقلی آنها اشاره کرد.۵۰۰ روستای موجو د در مناطق آزاد طی این تحت برنامه توسعه گردشگری روستایی قرار می گیرند. طرح مذبور براساس تفاهم نامه امضا شده بامشارکت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با موضوع بهسازی کالبدروستاهای تاریخی و گردشگری و توسعه گردشگری روستایی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اجرا خواهدشد.

براساس این تفاهم نامه با تعیین وظایف طرفین روستاهای مستعد با بافت با ارزش شناسایی می گردد و با الگوی  مطلوب مدیریت توسعه روستایی و اجرای آن در روستاها مشمول ارایه شده، اعتبارات مشترک به منظور تهیه و اجرای طرح‌ های موضوع این تفاهم‌نامه را تأمین کرده، کارگاه‌های آموزشی در روستاهای بهسازی بافت و گردشگری برای روستاییان حین کار یا پس از اتمام به منظور حفظ و نگهداری از دستاوردهای طرح را برگزار کنند، تخلفات ساختمانی در روستاهای واقع در مناطق آزاد را شناسایی و تا مرحله رفع پی‌گیری کنند و به مبادله اسناد، مدارک، گزارش‌ها، نقشه‌ها، نتایج طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی مرتبط با روستا بپردازند.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.