وب‌ سایت‌ های سفر و گردشگری محبوب ۲۰۱۵

وب سایت‌های بوکینگ، مشاور سفر و یاهو تراول، سه وب سایت برتر صنعت گردشگری و سفر درسال ۲۰۱۵ شناخته شدند.

بین‌الملل ـ دریک بررسی گسترده براساس ترافیک بازدید کاربران از سایت‌های مرتبط با سفر و گردشگری که از سوی eBizMBA منتشر شده ، وب سایت‌های بوکینگ، مشاور سفر و یاهو تراول، سه وب سایت برتر صنعت گردشگری و سفر در سال ۲۰۱۵ هستند.

طبق همین گزارش براساس آمار بدست آمده از رتبه بندی جهانی الکسا، وب سایت بوکینگ با ۴۰ میلیون بازدید کننده، مشاورسفر با ۳۸ میلیون بازدید کننده و یاهو تراول با ۳۶ میلیون ترافیک بازدید کاربران، به ترتیب سه وب سایت برترومحبوب در صنعت گردشگری جهان معرفی شدند.

این آمار براساس اطلاعات بدست آمده تنها از آغاز سال ۲۰۱۵ یعنی ژانویه جاری بدست آمده و براین اساس میانگین آمار بازدید کنندگان هرسایت در ماه ژانویه نیز ارائه شده است.

به عنوان مثال سایت بوکینگ در ماه ژانویه به طور میانگین ۱۰۰ بازدید کننده داشته ، مشاور سفر ۶۸ بار دیده شده است.

سایت‌هایاکسپدیا با ۲۵ میلیون و پرایس لاین با ۲۰ میلیون و هتلز نیز با ۱۶ میلیون بازدید کننده در سه ردیف چهارم تا ششم جای گرفته‌اند.

درمیان دیگروب سایت‌های مرتبط با گردشگری و سفر سایت مشهور سیاره تنها نیز با ۴ میلیون بازدید، در ردیف ۱۴ از جدول پانزده گانه جای گرفته است.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

1 دیدگاه

  1. مطلب مفیدی بود.متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.