رییس سازمان حج و زیارت در تشریح دیدارش با وزیر حج عربستان سعودی  با هدف امضای تفاهم‌نامه‌ی حج ۹۴ گفت: در سال آتی افزایش سهمیه اعزام حجاج ایرانی نخواهیم داشت.

سعید اوحدی اضافه کرد: با توجه به تلاش‌هایی که استکبار برای ایجاد فضای تفرقه در جهان اسلام انجام می‌دهد، فضای مذاکرات با سعودی‌ها مثبت بود.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه سخنانش گفت: در آن دیدار وزیر حج و نماینده وزارت خارجه عربستان بر نظم حجاج و عمره‌گزاران ایرانی تأکید داشتند و شروع عملیات عمره در دهه اول ماه صفر را نشانگر نظمی جامع در زائران ایرانی توصیف کرده و خدمات اجرایی به زائران از سوی طرف ایرانی را مطلوب ارزیابی کردند.

اوحدی  با اشاره به نکات مشکل برانگیز برخی رفتارهای زائران  در نظام خدمات‌رسانی  یادآور شد: نگاه دو طرف این است که با تعامل و همکاری مستمر بستر پذیرایی بهتر از زائران خانه خدا فراهم شود.

در پ این دیدار رییس سازمان حج و زیارت ایران  برخی مطالبات ایرانیان برای حج و عمره را مطرح کرده کمیته‌ای برای رفع مشکلات در مدینه با حضور نمایندگانی از امر به معروف و وزارت حج عربستان و همچنین نماینده سازمان حج و زیارت که همان رییس ستاد مدینه باشد، را خواستار شده است.

اوحدی به نقل از وزیر حج عربستان، گفت: هیچ زائر ایرانی در عربستان زندانی نیست. در دیداری که صورت گرفت نماینده وزیر خارجه عربستان هم تأکید کرد در بین زائران ایرانی در عمره هیچ متخلفی نداریم که این مسائل شاخصی برای موفقیت عملیات عمره است.

وی با اشاره به این نکته که سال آینده آخرین سال اجرای پروژه توسعه مسجدالحرام است، توضیح داد: سهمیه زائران ایرانی در حج سال آینده همان ۶۴ هزار نفر خواهد بود. با توجه به این‌که فضای مسجدالحرام با توجه به طرح توسعه کمتر شده است، قطعا افزایشی در سهمیه حجاج نخواهیم داشت.

 

 

 

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.