هیچ زائر ایرانی در عربستان زندانی نیست

رییس سازمان حج و زیارت در تشریح دیدارش با وزیر حج عربستان سعودی  با هدف امضای تفاهم‌نامه‌ی حج ۹۴ گفت: در سال آتی افزایش سهمیه اعزام حجاج ایرانی نخواهیم داشت.

سعید اوحدی اضافه کرد: با توجه به تلاش‌هایی که استکبار برای ایجاد فضای تفرقه در جهان اسلام انجام می‌دهد، فضای مذاکرات با سعودی‌ها مثبت بود.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه سخنانش گفت: در آن دیدار وزیر حج و نماینده وزارت خارجه عربستان بر نظم حجاج و عمره‌گزاران ایرانی تأکید داشتند و شروع عملیات عمره در دهه اول ماه صفر را نشانگر نظمی جامع در زائران ایرانی توصیف کرده و خدمات اجرایی به زائران از سوی طرف ایرانی را مطلوب ارزیابی کردند.

اوحدی  با اشاره به نکات مشکل برانگیز برخی رفتارهای زائران  در نظام خدمات‌رسانی  یادآور شد: نگاه دو طرف این است که با تعامل و همکاری مستمر بستر پذیرایی بهتر از زائران خانه خدا فراهم شود.

در پ این دیدار رییس سازمان حج و زیارت ایران  برخی مطالبات ایرانیان برای حج و عمره را مطرح کرده کمیته‌ای برای رفع مشکلات در مدینه با حضور نمایندگانی از امر به معروف و وزارت حج عربستان و همچنین نماینده سازمان حج و زیارت که همان رییس ستاد مدینه باشد، را خواستار شده است.

اوحدی به نقل از وزیر حج عربستان، گفت: هیچ زائر ایرانی در عربستان زندانی نیست. در دیداری که صورت گرفت نماینده وزیر خارجه عربستان هم تأکید کرد در بین زائران ایرانی در عمره هیچ متخلفی نداریم که این مسائل شاخصی برای موفقیت عملیات عمره است.

وی با اشاره به این نکته که سال آینده آخرین سال اجرای پروژه توسعه مسجدالحرام است، توضیح داد: سهمیه زائران ایرانی در حج سال آینده همان ۶۴ هزار نفر خواهد بود. با توجه به این‌که فضای مسجدالحرام با توجه به طرح توسعه کمتر شده است، قطعا افزایشی در سهمیه حجاج نخواهیم داشت.

 

 

 

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.