مومیایی که پس از ۲۰۰ سال هنوز زنده است !

سرویس خبری ر وزنامه ارک – پس از پیدا شـدن راهـب بودایی که ۲۰۰ سال پیش در حالت مدیتیشـن مـومـیـایـی شده، گفته میشود احتمال دارد او هنوز زنده باشد . یـک راهب بودایی ۲۰۰ سال پیش به حالت نشسته بـا زانـوان و دستهای خم در پوست گاو مومیایی شده و پس از پـیـدا شدن او در مغولستان گفته می شود ممکن است او هـنـوز زنده و در خلسهای ذهنی به نام توکدام !باشد این مومیایی که در حالت معروف نیلوفر نشسته ، به مـرکـز تخصصی قانونی در اولان باتورفرستاده شده است .

inside mummy

به گزارش نشنال پست ، حالت توکدام در دین بودایـی هـا نزدیکترین حالت به نیروانا و یکی از مدیتیشن های قـوی محسوب می شود. به گفته یکی از اساتید موسسه هنر بودایی مغولستان ، دست چپ لامای مومیایی شده باز است و دست راسـت او بـه حالت نمادینی به موعظه اشاره می. کند این یعنی این لامـا هنوز زنده است و در حالت مراقبه شدید و عمیقی بـه نـام توکدام قرار دارد . این مومیایی در یک غار پیدا شده است.

inside mummy

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.