تاکنون احتمالا آبشارهای زیادی را از نزدیک و یا از طریق رسانه ها و تصاویر دیده اید. هرکدام به گونه ای جذابیت خاص خود را دارند. در این مطلب می خواهیم آبشاری را برای شما معرفی کنیم که با ساختار خود به راحتی از دیگر آبشارها متمایز می شود و بسیار منحصر به فرد است.

این پل هایی که در تصاویر می بینید بخشی از یک فیلم تخیلی نیست، بلکه آن ها قسمتی از یک غار آهکی واقعی می باشند. آبشار “تنگه باراتا” یا “پرتگاه سه پل” در لبنان واقع شده است که در طول میلیون ها سال توسط برف های زمستانی ذوب شده در دل سنگ های آهکی باستانی حکاکی شده است.

این آبشار زیبا که از برف های کوه لبنان تغذیه می کند، با ارتفاع ۲۵۰ متر به درون یک گودال آهکی عمیقی با قدمت ۱۶۰ میلیون سال سرازیر می شود. شکل گیری این گودال به عصر ژوراسیک بازمی گردد.

آزمایشات انجام شده توسط رنگ فلورسنت در سال ۱۹۸۸نشان داده است که آب این گودال در بهار به صورت چشمه ای در شهری به نام Mgharet al-Ghaouaghir به بیرون چریان می یابد.

نشانه های موجود در این غار، بازدیدکنندگان را از ایستادن روی پل ها یا نزدیک شدن به لبه بازمی دارد زیرا لبه ها کمی لغزنده بوده و پل ها هرلحظه ممکن است فرو بریزند.

بهترین زمان برای سفر و بازدید این مکان اسفند یا فروردین می باشد؛ یعنی زمانی که برف ها آب شده و جریان آب تشدید پیدا می کند.

1 4 7 2 36

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.