غار عجیبی که با ذوب برف به آبشاری چشم نواز تبدیل می شود!

تاکنون احتمالا آبشارهای زیادی را از نزدیک و یا از طریق رسانه ها و تصاویر دیده اید. هرکدام به گونه ای جذابیت خاص خود را دارند. در این مطلب می خواهیم آبشاری را برای شما معرفی کنیم که با ساختار خود به راحتی از دیگر آبشارها متمایز می شود و بسیار منحصر به فرد است.

این پل هایی که در تصاویر می بینید بخشی از یک فیلم تخیلی نیست، بلکه آن ها قسمتی از یک غار آهکی واقعی می باشند. آبشار “تنگه باراتا” یا “پرتگاه سه پل” در لبنان واقع شده است که در طول میلیون ها سال توسط برف های زمستانی ذوب شده در دل سنگ های آهکی باستانی حکاکی شده است.

این آبشار زیبا که از برف های کوه لبنان تغذیه می کند، با ارتفاع ۲۵۰ متر به درون یک گودال آهکی عمیقی با قدمت ۱۶۰ میلیون سال سرازیر می شود. شکل گیری این گودال به عصر ژوراسیک بازمی گردد.

آزمایشات انجام شده توسط رنگ فلورسنت در سال ۱۹۸۸نشان داده است که آب این گودال در بهار به صورت چشمه ای در شهری به نام Mgharet al-Ghaouaghir به بیرون چریان می یابد.

نشانه های موجود در این غار، بازدیدکنندگان را از ایستادن روی پل ها یا نزدیک شدن به لبه بازمی دارد زیرا لبه ها کمی لغزنده بوده و پل ها هرلحظه ممکن است فرو بریزند.

بهترین زمان برای سفر و بازدید این مکان اسفند یا فروردین می باشد؛ یعنی زمانی که برف ها آب شده و جریان آب تشدید پیدا می کند.

1 4 7 2 36

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.