طرح توانمند سازی فعالین صنعت گردشگری در آذربایجان شرقی

در بعضی از کشورهای دنیا صنعت جهانگردی اولین منبع درآمد ارزی کشور محسوب می شود. در این کشورها صنعت هتلداری و جهانگردی چنان علمی و هماهنگ با پیشرفتهای دیگر اجتماعی جلو می رود که بی توجهی به این صنعت طی چند سال، چنان فاصله زیادی ایجاد می کند که قدرت رقابت را یک باره می گیرد. ایران قدرت بالقوه رقابت با پیشرفته ترین کشورهای توریستی را در امر جلب جهانگردان دارد و صنعت هتلداری و گردشگری نیز می تواند از منابع مهم ارزی و حتی رقیب یا جایگزین نفت باشد. احیای صنعت جهانگردی بدون داشتن نیروی انسانی ماهر و کارا و آن هم بدون توجه به برنامه ریزی خاص آموزشی و تربیت نیروی انسانی حرفه ای، امکان پذیر نخواهد بود.

در حال حاضر نیروهای شاغل در حوزه های مختلف صنعت گردشگری دارای تحصیلات و تخصصهای لازم در حوزه فعالیت مربوطه نمی باشند و بصورت تجربی و یا غیر حرفه ای در مشاغل مذکور فعالیت می نمایند. همچنین در برخی از زمینه ها که این صنعت نیازمند نیروهای متخصص بوده، نیروی لازم وجود ندارد. عنایت با این نکته ضروری می نماید که عوامل و نیروی انسانی فعال مورد نیاز بخش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حوزه های خدماتی مرتبط با گردشگران به منظور ارتقای کیفی فعالیتهای خود حسب مقررات مربوط، نیازمند بازآموزی و ارتقای سطح علمی خود هستند ولی بدلیل عدم وجود فرصت و زمینه لازم، امکان آموزش در زمینه های تخصصی فراهم نشده است که در صورت اجرای این دوره ها بصورت کارگاهی و باز آموزی مطالب لازم، نسبت به توانمند سازی مخاطبان سازمان مزبور پاسخ داده خواهد شد.

شایان ذکر است دوره های آموزشی طرح توانمندسازی مزبور بصورت حمایتی بوده و بصورت رایگان برای جامعه هدف برگزار می شود.

 
زمان ثبت نام دوره ها :   ۱۱الی ۲۰  بهمن ماه ۱۳۹۳

زمان برگزاری دوره ها:   ۲۸ بهمن الی۱۶ اسفندماه ۱۳۹۳

به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش برای دوره های طرح توانمند سازی گردشگری، اولویت جذب با متقاضیانی می باشد که دراسرع وقت اقدام به ثبت نام نمایند. در غیر اینصورت مؤسسه از پذیرش متقاضیان پس از تکمیل ظرفیت (حتی در مهلت زمانی تعیین شده) معذور خواهد بود.

لینک ثبت نام و آدرس موسسه

نادره مشهور

سلام، من نادره مشهور هستم، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی گردشگری از دانشگاه تبریز و مدیرعامل شرکت بینش فراگیر ارک سفر. به گردشگری، عکاسی و گرافیک علاقه مندم و در زمینه توسعه کسب و کارهای جدید نیز فعالیت دارم. فعالیت خود را در حوزه رسانه و گردشگری از سال 92 و از روزنامه ارک آغاز کردم. در ارک توریسم مقالاتی در حوزه جاذبه‌های گردشگری تاریخی تالیف میکنم. مدیر اجرایی پروژه یک دقیقه با تبریز هستم و ترجمه مقالات به زبان آلمانی و فرانسه را بر عهده دارم. به واسطه علاقه به برنامه نویسی و گرافیک بخشی از مسئولیت توسعه وب سایت ارک توریسم را نیز بر عهده گرفته ام. امیدوارم روزی ارک توریسم به مرجع اصلی اطلاعات گردشگری ایران و تبریز تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.