آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به بالای آبشاری بلند بروید و درست در لبه ی آبشار جایی که آب از فاصله ۱۲۸ متری در دره زیر آن می ریزد، شنا کنید؟

اگر جرات شنا کردن در چنین استخر ترسناکی را دارید به استخر شیطان بروید. جایی که مردم می تونند خیلی نزدیک به لبه استخر بروند و بدون اینکه بیفتند، شنا کنند.

eeettt

در زیمبابوه، افریقا شما می توانید آبشار های بی نظیر ویکتوریا را بیابید که ارتفاع ۱۲۸ متری دارد. این محل به استخر شیطان معروف است. در ماههای سپتامبر و دسامبر مردم می توانند تا سر حد لبه این آبشار بدون افتادن از آن شنا کنند. این آبشار در میان توریست ها بسیار معروف است.

nf00113732-2fallsDM2304_468x997

استخر شیطان یک پدیده طبیعی واقعی از سنگهای طبیعی در بالاترین نقطه آبشار ویکتوریا در زامبیا است که در زمان مشخصی از سال شناگرهای کنجکاو می توانند در آن شنا کنند و با امنیت کامل به چلپ چلوپ در اطراف بپردازند. این قسمت در ماه های خشک از سال به اندازه کافی کم عمق و آرام می شود و انسان ها میتوانند در آن شیرجه بزنند. افرادی که درون این گودال شیرجه می زنند با دیوارهای سنگی پنهان زیر سطح آب در لبه آبشار نگه داشته می شوند، به این ترتیب می توانند بدون ترس در لبه آبشار بنشینند و مناظر زیرپایشان جایی که دقیقا تا چند فوت عقب تر از آب های دریاچه Zambezi بصورت آبشاری از فاصله ۱۲۸ متری در دره زیر آن می ریزد را تماشا کنند.

984157f1

6a01347fef865f970c017c343c8fb5970b-800wi

تنها چیز بی نهایت ترسناک برای کسانی که اول اینجا را کی بینند ارتفاع است چرا که این استخر به نظر می رسد که هیچگونه سد یا حائلی ندارد که از شناگر ها در برابر سر خوردن در این مکان و افتادن از ارتفاع ۱۲۸ متری جلوگیری کند.

6

دسته بندی ها : جهانگردی

۲ دیدگاه به ثبت رسیده است.

  1. هادی گفت:

    من عاشق اینجور هیجان هام، فوق‌العاده است.

  2. s nafas گفت:

    matlab jalebi bood khaste nabashid.

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.