سروبی خبری روزنامه ارک -مسعود سلطانی‌فر  در آیین افتتاح فاز اول موزه بزرگ خراسان با ابراز امیدواری از رشد ۲۸ درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی با تصویب مجلس اظهار کرد: مجموع بودجه سازمان میراث فرهنگی برای سال آینده، ۲۸ درصد رشد داشته است که در صورت تصویب، استان‌های بزرگ کشور از جمله خراسان از نظر تخصیص بودجه اولویت خواهند داشت.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت حرم مطهر رضوی در جذب گردشگر صریح کرد:  در این استان جاذبه های مهمی  وجود دارد که ما باید به آنها توجه داشته باشیم و البته بدانیم که با توجه به تلاش‌هایی که در چند دهه اخیر انجام شده است متاسفانه هنوز کمتر از ۲۰ درصد ظرفیت‌های استان قابل بهره‌برداری هستند که این مساله لزوم حضور جدی بخش خصوصی برای فراهم کردن شرایط بهره‌برداری از این مجموعه‌ها را به ما نشان می‌دهد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، اظهار کرد: موزه بزرگ خراسان تجلی‌گاه فرهنگ و تمدن این خطه است و خراسان سرزمین بزرگیست که  بزرگان زیادی را در خود جای داده و با داشتن شخصیت‌هایی نظیر فردوسی، خیام و عطار جایگاه ویژه‌ای را در تاریخ ایران داراست.

وی ادامه داد: وجود آثار تاریخی مثل توس، شادیاخ و  نیز نشان از آن دارد که هویت فرهنگی تاریخی این منطقه بسیار ویژه و قابل توجه است و ما بایستی در جهت حفظ و حراست از این تاریخ، فرهنگ و تمدن اقدام کنیم.

وی افزود: ما در این مسیر دست تمامی همراهان‌مان را به گرمی می‌فشاریم و از بخش خصوصی نیز دعوت می‌کنیم تا در زمینه ساخت، استفاده و بهره‌برداری از چنین اماکنی با ما همکاری کنند.

سلطانی‌فر اظهار کرد: در سال جاری با توجه به کمبود اعتبارات تصمیم گرفتیم تا پروژه‌ها را به جای تخصیص اعتبارات به صورت قطره‌چکانی از طریق سطح‌بندی به بهره‌برداری برسانیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: در نتیجه اخذ این سیاست شاهد این هستیم که موزه بزرگ خراسان امروز به بهره‌برداری می‌رسد و انشاالله در ماه‌های آینده نیز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های دیگری نیز خواهیم بود.

 

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.