سلطانی‌فر: امیدواریم مجلس افزایش بودجه میراث فرهنگی را تصویب کند

سروبی خبری روزنامه ارک -مسعود سلطانی‌فر  در آیین افتتاح فاز اول موزه بزرگ خراسان با ابراز امیدواری از رشد ۲۸ درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی با تصویب مجلس اظهار کرد: مجموع بودجه سازمان میراث فرهنگی برای سال آینده، ۲۸ درصد رشد داشته است که در صورت تصویب، استان‌های بزرگ کشور از جمله خراسان از نظر تخصیص بودجه اولویت خواهند داشت.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت حرم مطهر رضوی در جذب گردشگر صریح کرد:  در این استان جاذبه های مهمی  وجود دارد که ما باید به آنها توجه داشته باشیم و البته بدانیم که با توجه به تلاش‌هایی که در چند دهه اخیر انجام شده است متاسفانه هنوز کمتر از ۲۰ درصد ظرفیت‌های استان قابل بهره‌برداری هستند که این مساله لزوم حضور جدی بخش خصوصی برای فراهم کردن شرایط بهره‌برداری از این مجموعه‌ها را به ما نشان می‌دهد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، اظهار کرد: موزه بزرگ خراسان تجلی‌گاه فرهنگ و تمدن این خطه است و خراسان سرزمین بزرگیست که  بزرگان زیادی را در خود جای داده و با داشتن شخصیت‌هایی نظیر فردوسی، خیام و عطار جایگاه ویژه‌ای را در تاریخ ایران داراست.

وی ادامه داد: وجود آثار تاریخی مثل توس، شادیاخ و  نیز نشان از آن دارد که هویت فرهنگی تاریخی این منطقه بسیار ویژه و قابل توجه است و ما بایستی در جهت حفظ و حراست از این تاریخ، فرهنگ و تمدن اقدام کنیم.

وی افزود: ما در این مسیر دست تمامی همراهان‌مان را به گرمی می‌فشاریم و از بخش خصوصی نیز دعوت می‌کنیم تا در زمینه ساخت، استفاده و بهره‌برداری از چنین اماکنی با ما همکاری کنند.

سلطانی‌فر اظهار کرد: در سال جاری با توجه به کمبود اعتبارات تصمیم گرفتیم تا پروژه‌ها را به جای تخصیص اعتبارات به صورت قطره‌چکانی از طریق سطح‌بندی به بهره‌برداری برسانیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: در نتیجه اخذ این سیاست شاهد این هستیم که موزه بزرگ خراسان امروز به بهره‌برداری می‌رسد و انشاالله در ماه‌های آینده نیز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های دیگری نیز خواهیم بود.

 

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.