ستاره‌های۱۶ درصد هتل‌های تهران افتاد

سرویس خبری روزنامه ارک -رییس اتحادیه هتلداران استان تهران اعلام کرد: ۴۰ درصد کل هتل‌های تهران درجه‌بندی شده‌اند که از این بین ۴۰ درصد سلب درجه شده‌اند.

محمدعلی فرخ‌مهر در گفت‌وگو با  ایسنا درباره‌ی استانداردسازی هتل‌های استان تهران و واقعی کردن سطح خدمات آن‌ها متناسب با ستاره‌ای که دارند اظهار کرد: درجه‌بندی هتل‌های تهران توسط کمیسیونی که در اتحادیه راه‌اندازی شده آغاز شده و از مجموع هتل‌های استان تهران، ۴۰ درصد واحدها بازرسی و نظارت شدند که از بین آن‌ها، استاندارد و درجه‌ ۶۰ درصد واحدها تایید شد و ۴۰ درصد دیگر (یعنی ۱۶ درصد هتل‌های تهران) سلب و یا کاهش درجه شدند.

وی اضافه کرد: درجه‌بندی هتل‌ها پیش از استانداردسازی صورت گرفته و به هتل‌ها این فرصت داده شده تا درجه و سطح استاندارد خود را ارتقا دهد تا پس از تایید کمیسیون، درجه‌ سلب شده بازگردانده شود.

او افزود: البته با توجه به هزینه بالای بازسازی و ارتقاء سطح استاندارد هتل‌ها‌، در این بین واحدهایی هم هستند که مثلا چهار ستاره بودند و دو ستاره‌شان گرفته شد و حالا ترجیح می‌دهند با همان دو ستاره فعالیت کنند و نرخ خود را کاهش دهند، چرا که فعلا شرایط ارتقاء درجه و هزینه‌کرد برای استانداردسازی را ندارند.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.