سرویس خبری روزنامه ارک -رییس اتحادیه هتلداران استان تهران اعلام کرد: ۴۰ درصد کل هتل‌های تهران درجه‌بندی شده‌اند که از این بین ۴۰ درصد سلب درجه شده‌اند.

محمدعلی فرخ‌مهر در گفت‌وگو با  ایسنا درباره‌ی استانداردسازی هتل‌های استان تهران و واقعی کردن سطح خدمات آن‌ها متناسب با ستاره‌ای که دارند اظهار کرد: درجه‌بندی هتل‌های تهران توسط کمیسیونی که در اتحادیه راه‌اندازی شده آغاز شده و از مجموع هتل‌های استان تهران، ۴۰ درصد واحدها بازرسی و نظارت شدند که از بین آن‌ها، استاندارد و درجه‌ ۶۰ درصد واحدها تایید شد و ۴۰ درصد دیگر (یعنی ۱۶ درصد هتل‌های تهران) سلب و یا کاهش درجه شدند.

وی اضافه کرد: درجه‌بندی هتل‌ها پیش از استانداردسازی صورت گرفته و به هتل‌ها این فرصت داده شده تا درجه و سطح استاندارد خود را ارتقا دهد تا پس از تایید کمیسیون، درجه‌ سلب شده بازگردانده شود.

او افزود: البته با توجه به هزینه بالای بازسازی و ارتقاء سطح استاندارد هتل‌ها‌، در این بین واحدهایی هم هستند که مثلا چهار ستاره بودند و دو ستاره‌شان گرفته شد و حالا ترجیح می‌دهند با همان دو ستاره فعالیت کنند و نرخ خود را کاهش دهند، چرا که فعلا شرایط ارتقاء درجه و هزینه‌کرد برای استانداردسازی را ندارند.

 

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.