زیباترین پیانوهای خیابانی که می توانید آزادانه از آن ها استفاده کنید!

زمانی که Luke Jarram، هنرمند بریتانیایی، متوجه شد بسیاری از مردم بیشتر زمان خود را در کنار غریبه ها بدون هیچ صحبتی با آن ها سپری می کنند، تصمیم گرفت پیانوهای رنگ شده ای را در مکان های عمومی قرار دهد، به این امید که این عمل مشوق ایجاد ارتباط بین مردم باشد.

پروژه “با من بازی کن، من مال تو هستم” (Play me, I’m yours) در سال ۲۰۰۸ در بیرمنگام انگلستان آغاز شد که ۱۵ پیانو در مکان های عمومی مختلف به مدت سه هفته قرار داده شد. این پروژه بسیار موفقیت آمیز بود و تخمین زده شد که بیش از ۱۴۰۰۰۰ نفر با این پیانوها بازی کرده یا به آن ها گوش داده اند. از آن زمان، بیش از ۱۰۰۰ پیانو  در ۳۷ شهر در سراسر جهان نصب شد که در دسترس حدود ۶ میلیون نفر قرار گرفته است.

پیانوهای خیابانی که توسط برخی هنرمندان یا جوامع محلی بازسازی شده، در میادین شهرها، پارک ها، ایستگاه های اتوبوس، ایستگاه های مترو، بازارها، پل ها، کشتی ها و دیگر اماکن عمومی با ظاهری جالب و سرگرم کننده به چشم می خورند. این پروژه تمام کشورها را برای همکاری و مشارکت دعوت می کند.

کوبورگ، کانادا، ۲۰۱۴

1

کوبورگ، کانادا، ۲۰۱۳

2

دنور، آمریکا، ۲۰۱۱

3

تورونتو، کانادا، ۲۰۱۲

4

تورونتو، کاندا، ۲۰۱۴

6

بوستون، آمریکا، ۲۰۱۳

7

ملبورن، استرالیا، ۲۰۱۴

8

سوفیا، بلغارستان، ۲۰۱۲

9

تورونتو، کانادا، ۲۰۱۲

10

دنور، آمریکا، ۲۰۱۱

11

بوستون، آمریکا، ۲۰۱۳

12

نیویورک، آمریکا، ۲۰۱۰

13

کولورادو، آمریکا، ۲۰۱۲

14

دنور، آمریکا، ۲۰۱۱

15

تورونتو، کانادا، ۲۰۱۲

16

دنور، آمریکا، ۲۰۱۱

17

چوکیتو، پرو، ۲۰۱۴

18

دنور، آمریکا، ۲۰۱۱

19

تورونتو، کانادا، ۲۰۱۲

20

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

2 Comments

  1. matlab jalebi bood khaste nabashid

  2. خیلی جالب هستن، کاش تو کشور ما هم بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.