سرویس خبری روزنامه ارک -ژاپن و کره‌جنوبی برای جذب گردشگران چینی با هم رقابت سختی دارند.

به گزارش توربو نیوز، دو کشور ژاپن و کره‌جنوبی در رقابتی تنگاتنگ برای کشاندن مسافران چینی به سرزمین‌شان هستند که در این راستا، در سال ۲۰۱۴ میلادی رکوردهای جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده‌اند.

سازمان گردشگری کره اعلام کرد: شش میلیون و ۱۳۰ هزار گردشگر چینی طی ۱۲ ماه گذشته از کشورشان دیدن کردند که این رقم با رشد ۴۲ درصدی که نسبت به سال ۲۰۱۳ داشته، رکورد جدیدی به حساب می‌آید. این در حالی است که تعداد کل گردشگران خارجی کره‌جنوبی ۱۷ درصد رشد داشته و در سال ۲۰۱۴ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

سازمان گردشگری ژاپن هم گزارشی منتشر کرده که در آن حضور دو میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر چینی طی سال گذشته میلادی در این کشور اشاره شده است. این رقم نسبت به سال پیش از آن، ۸۳ درصد افزایش را تجربه کرده است. آمارها حاکی از آن است که تنها در ماه نوامبر، تعداد مسافران نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۳ به دو برابر رسیده است.

این ارقام برای مسئولین صنعت گردشگری ژاپن هم شگفت‌آور بود، چرا که در شش سال اخیر با توجه به رابطه نه‌چندان دوستانه این کشور با چین، میانگین یک میلیون گردشگر چینی از ژاپن دیدن می‌کردند.

تفاوت تعداد گردشگران چینی که کره را در سال ۲۰۱۱ به عنوان مقصد خود انتخاب کردند، حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بود اما این رقم در سال گذشته به ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد. این آمارها نشان از رقابت تنگاتنگ این دو کشور آسیایی برای جلب توجه گردشگران همسایه‌شان دارد.

یکی از مدیران موسسه فرهنگ و گردشگری کره‌جنوبی گفت: کره و ژاپن هر دو، هدف خود را روی جذب دو میلیون گردشگر خارجی در سال گذاشته‌اند و به همین دلیل شدیدا برای جلب رضایت مسافران چینی تلاش می‌کنند.

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.