رقابت سخت کره و ژاپن برای جذب گردشگران چینی

سرویس خبری روزنامه ارک -ژاپن و کره‌جنوبی برای جذب گردشگران چینی با هم رقابت سختی دارند.

به گزارش توربو نیوز، دو کشور ژاپن و کره‌جنوبی در رقابتی تنگاتنگ برای کشاندن مسافران چینی به سرزمین‌شان هستند که در این راستا، در سال ۲۰۱۴ میلادی رکوردهای جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده‌اند.

سازمان گردشگری کره اعلام کرد: شش میلیون و ۱۳۰ هزار گردشگر چینی طی ۱۲ ماه گذشته از کشورشان دیدن کردند که این رقم با رشد ۴۲ درصدی که نسبت به سال ۲۰۱۳ داشته، رکورد جدیدی به حساب می‌آید. این در حالی است که تعداد کل گردشگران خارجی کره‌جنوبی ۱۷ درصد رشد داشته و در سال ۲۰۱۴ به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

سازمان گردشگری ژاپن هم گزارشی منتشر کرده که در آن حضور دو میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر چینی طی سال گذشته میلادی در این کشور اشاره شده است. این رقم نسبت به سال پیش از آن، ۸۳ درصد افزایش را تجربه کرده است. آمارها حاکی از آن است که تنها در ماه نوامبر، تعداد مسافران نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۳ به دو برابر رسیده است.

این ارقام برای مسئولین صنعت گردشگری ژاپن هم شگفت‌آور بود، چرا که در شش سال اخیر با توجه به رابطه نه‌چندان دوستانه این کشور با چین، میانگین یک میلیون گردشگر چینی از ژاپن دیدن می‌کردند.

تفاوت تعداد گردشگران چینی که کره را در سال ۲۰۱۱ به عنوان مقصد خود انتخاب کردند، حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بود اما این رقم در سال گذشته به ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد. این آمارها نشان از رقابت تنگاتنگ این دو کشور آسیایی برای جلب توجه گردشگران همسایه‌شان دارد.

یکی از مدیران موسسه فرهنگ و گردشگری کره‌جنوبی گفت: کره و ژاپن هر دو، هدف خود را روی جذب دو میلیون گردشگر خارجی در سال گذاشته‌اند و به همین دلیل شدیدا برای جلب رضایت مسافران چینی تلاش می‌کنند.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.