دریاچه ای زیبا به رنگ فیروزه ای

دریاچه پی ‌تو به انگلیسی ( Peyto Lake)‏ نام دریاچه ای است که در رشته ‌کوه راکی، واقع در پارک ملی بنف در ایالت آلبرتا، کانادا واقع شده است. این دریاچه که از نوع یخچال طبیعی تشکیل شده ‌است در یک دره بین قله Caldron و قله peyto و کوه جیمی سیمپسون، در ارتفاع ۱۸۶۰ متر۶۱۰۰) فوت) شکل گرفته و دسترسی به آن از طریق باغ‌ راه آیسفیلد به سادگی امکان ‌پذیر است.

در طول تابستان، مقادیر زیادی از گرده صخره مذاب به دریاچه می ‌ریزد، و این ذرات صخره ‌ای معلّق به دریاچه رنگی درخشان و فیروزه ‌ای می ‌بخشد. به خاطر این رنگ درخشانش، تصاویر دریاچه اغلب در کتاب ‌های مصور دیده می ‌شود و منطقهٔ دربرگیرنده ‌اش یکی از نقاط تماشایی محبوب برای جهانگردان در پارک است. بهترین زاویه برای دیدن دریاچه، قلهٔ کمان (Bow Summit) در بالاترین نقطهٔ باغ‌ راه آیسفیلد است.

آب دریاچه از طریق نهر پی ‌تو تأمین می ‌گردد که آب را از دریاچهٔ کالدرون و یخچال طبیعی پی ‌تو (بخشی از واپوتا آیسفیلد) زه‌ کشی کرده و آن ‌را به رود میستایا می ‌ریزد.

 

2015-02-02-09-44-28_deco CA2759  5-jpg

peyto_alberta

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.