درآمد نیویورک از گردشگران؛ هر ثانیه ۱۹۳۴ دلار

سرویس خبری روزنامه ارک-نیویورک در سال ۲۰۱۴ پذیرای بیش از ۵۶ میلیون گردشگر بود که در تاریخ این شهر بی‌سابقه بوده است.

شهردار نیویورک اعلام کرد، این شهر که در شمال شرقی ایالات متحده واقع شده، با میزبانی از ۵۶٫۴ میلیون نفر گردشگر در سال ۲۰۱۴ علاوه‌بر ثبت رکوردی جدید در تاریخ این شهر، درآمد ۶۱٫۳ میلیارد دلاری را به ارمغان آورد و ۳۵۹ هزار شغل ایجاد کرده است.

new-york-city-Venus

بخش اعظمی از گردشگران نیویورک در سال گذشته میلادی یعنی ۴۴٫۲ میلیون نفر را گردشگران داخلی تشکیل دادند که از ایالت‌های دیگر به این شهر سفر کردند.

همچنین بخش عمده‌ای از میان ۱۲٫۲ میلیون نفر گردشگر خارجی نیویورک گردشگرانی از انگلستان و پس از آن کشورهای کانادا، برزیل، چین و فرانسه بوده‌اند.

تعداد گردشگران خارجی نیویورک در سال گذشته افزایش داشته است و در مجموع تعدادکل گردشگران نیز از سال ۲۰۰۹ با افزایش ۲۳ درصدی روبه رو بوده است.

 NYC (5)

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.