دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی دعوت ایران را پذیرفت

سرویس خبری روزنامه ارک -دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی دعوت ایران برای حضور در هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته را پذیرفت.

به گزارش خبرنگار مهر،  هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه برگزار می‌شود. قرار است در این نمایشگاه دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی حضور پیدا کند.

همچنین معاونت گردشگری کشور از از فعالان گردشگری  ۱۱ کشور کره جنوبی، هندوستان، ترکیه، سوییس، ونزوئلا، تایلند، چین، ویتنام، تونس، ارمنستان و مالزی و ۱۴۵ سازمان و فعال گردشگری آنها نیز دعوت کردند.

این درحالی است که به گفته معاون گردشگری، از ۵ ماه پیش تاکنون برای ۱۴۵ سازمان و برد گردشگری دنیا دعوتنامه حضور در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران ارسال شده‌بود.

معاون گردشگری کشور در نشست خبری این نمایشگاه که ظهر روز یکشنبه در ساختمان حج و زیارت برگزار شد، گفت: هیچ انتخابی برای حضور این کشورها نبوده است‌، هرکه آمادگی داشت آمد. بعضی کشورها غرفه رایگان می‌خواستند ولی این درخواست با سیاست‌های نمایشگاه همراه نبود.

وی همچنین در پاسخ به این موضوع که ایران می تواند به برخی از کشورها که هدف جذب گردشگر هستند، سیاست تشویقی ارائه غرفه رایگان را اجرا کند گفت: اختصاص غرفه رایگان به کشورهای شرکت‌کننده امتیازی منسوخ شده در دنیا است. در حال حاضر واگذاری غرفه رایگان دیگر در نمایشگاه‌های دنیا اتفاق نمی‌افتد و فکر نمی‌کنم این راه حل مناسب برای دراز مدت باشد.

در ادامه این نشست، فرهاد امینیان مدیر نمایشگاههای گردشگری نیز درباره هزینه غرفه‌ها برای شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی گفت: زمین غرفه بدون تجهیزات هر متر بین ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان و با تجهیزات حدود ۱۰۰ هزار تومان است. فضای مفید نمایشگاه ۱۱ هزار و ۷۰۰ متر مربع است که نزدیک به ۴۰۰ متر آن به بخش خارجی اختصاص یافته است.این غرفه‌ها به شرکت کنندگان خارجی با مبلغی حدود ۱۲۰ تا ۲۲۰ یورو فروخته می‌شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه کشورهای شرکت‌کننده در این نمایشگاه چه دستاوردی برای کشور ما خواهند داشت گفت: نمایشگاه ابزار است. در حوزه صنعت گردشگری این ابزار وجود دارد که می‌توانست نباشد، اکنون این ابزار به توسعه فعل و انفعالات گردشگری کمک می‌کند.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.