سانتورینی ( Santorini) ، مجمع الجزایر مدور و کوچکی از جزایر آتش فشانی ای است که در جنوب دریای اژه در نزدیکی ۲۰۰ کیلومتری یونان واقع شده است. این جزیره به نام “ترا” یا “تیرا” نیز شناخته می شود. جمعیت این جزیره کمتر از ۱۵۰۰۰ نفر می باشد و به خاطر محلی که جزیره واقع شده و رنگ خانه های آن معروف شده است.

آنچه که امروزه جزیر‌ه‌ای با مناظر زیبا به نام سانتورینی را در سرزمین‌های یونان به وجود آورده حاصل فعالیت‌هایی آتشفشانی است که طی سال‌ها صورت گرفته است. جاذبه‌های سنتی این جزیره را خانه‌های سفید با گنبدهایی آبی رنگ تشکیل می‌دهند که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند.

اما اگر بخواهیم از دیدنی های جزیره سنتورینی صحبت کنیم باید بگوییم سنتورینی یکی از شگفتی های طبیعی بزرگ جهان است و جاذبه اصلی آن چشم انداز و دورنمای دریایی آن از جزیره است. پیکربندی جزیره به صورت تقریبا نیم دایره است که در نتیجه انفجار عظیم آتشفشانی که احتمالا در حدود ۱۶۳۰ سال قبل از میلاد رخ داده است به وجود آمده است. جزیره سنتورینی با مناظر زیبا و بدیع و دراماتیکش شهرت جهانی دارد به ویژه صحنه غروب خورشید که از این جزیره دیده می شود منظره ای رویایی و شگفت انگیز را به وجود می آورد که هرکس حداقل یک بار در زندگی اش باید آن را ببیند.

santorini_island_greece سنتورینی سنتورینی.jpg2 سنتورینی.jpg4 001-katikies-hotel-santorini-greece Santorini-Greece-Desktop-Wallpaper santorini_2643434biconic-santorini-a-boutique Santorini-Island2

دسته بندی ها : جهانگردی

۱ دیدگاه به ثبت رسیده است.

  1. sahar گفت:

    حتما باید سفر برم

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.