سرویس خبری روزنامه ارک-وزیر ورزش در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در گفت و گو با chn اعلام کرد، توریسم ورزشی در ایران مغفول مانده است، او گفت: باتوجه به ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و ورزشی کشور، توسعه گردشگری باید جدی تر پیگیری شود.

وزیر ورزش در بازدید از غرفه های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها رشد و توسعه گردشگری را بسیار جدی عنوان کرد.

محمود گودرزی وزیر ورزش اعلام کرد: ایران، سرزمینی ۴ فصل است، به طوری که در کنار ظرفیت های طبیعی، پتانسیل های فرهنگی، تاریخی و ورزشی متنوعی وجود دارد که با توسعه گردشگری می توان این ظرفیت ها را به مردم دنیا معرفی کرد.

او اما به محدودیت ها و موانع گردشگری در کشور اشاره کرد و گفت: رشد گردشگری در کشور نیازمند رفع موانع و محدودیت هایی است که در حوزه گردشگری وجود دارد. هر چند که دولت تدبیر و امید تلاش های گسترده ای در این زمینه انجام داده به گونه ای که با سیاست های موجود رشد گردشگر خارجی به ایران افزایش پیدا کرده و امید می رود که این رشد دوبرابر شود.

به گفته گودرزی، درحال بخش عمده ای از درآمده کشور ترکیه از طریق گردشگری به دست می آید اما این موضوع در کشور ما مغفول مانده است، امیدواریم با برنامه هایی که سازمان میراث فرهنگی به همراه وزارت ورزش دردستور کار قرار داده شاهد توسعه گردشگری و توریسم ورزشی در کشور باشیم.

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.