توریسم ورزشی در ایران مغفول مانده است

سرویس خبری روزنامه ارک-وزیر ورزش در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در گفت و گو با chn اعلام کرد، توریسم ورزشی در ایران مغفول مانده است، او گفت: باتوجه به ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و ورزشی کشور، توسعه گردشگری باید جدی تر پیگیری شود.

وزیر ورزش در بازدید از غرفه های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها رشد و توسعه گردشگری را بسیار جدی عنوان کرد.

محمود گودرزی وزیر ورزش اعلام کرد: ایران، سرزمینی ۴ فصل است، به طوری که در کنار ظرفیت های طبیعی، پتانسیل های فرهنگی، تاریخی و ورزشی متنوعی وجود دارد که با توسعه گردشگری می توان این ظرفیت ها را به مردم دنیا معرفی کرد.

او اما به محدودیت ها و موانع گردشگری در کشور اشاره کرد و گفت: رشد گردشگری در کشور نیازمند رفع موانع و محدودیت هایی است که در حوزه گردشگری وجود دارد. هر چند که دولت تدبیر و امید تلاش های گسترده ای در این زمینه انجام داده به گونه ای که با سیاست های موجود رشد گردشگر خارجی به ایران افزایش پیدا کرده و امید می رود که این رشد دوبرابر شود.

به گفته گودرزی، درحال بخش عمده ای از درآمده کشور ترکیه از طریق گردشگری به دست می آید اما این موضوع در کشور ما مغفول مانده است، امیدواریم با برنامه هایی که سازمان میراث فرهنگی به همراه وزارت ورزش دردستور کار قرار داده شاهد توسعه گردشگری و توریسم ورزشی در کشور باشیم.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.