سرویس خبری روزنامه ارک-معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، با بیان اینکه تمامی مجوزهای پروازی صادر شده توسط این سازمان برنامه‌یی است گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در صورت مشاهده فروش به قیمت های بالاتر از نرخ های تایید شده با دفاتر خدمات مسافرت هوایی، شرکت‌های هواپیمایی و یا هر دو آنها برخورد قانونی می‌کند.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ محمد خداکرمی با بیان اینکه کلیه مجوزهای صادر شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری برنامه‌یی است نه چارتری اظهارداشت: برخی شرکت‌های هواپیمایی به علت ضعف در سیستم فروش، بخشی از فروش بلیت‌ها را خارج از سیستم فروش رسمی خود و از طریق غیر رسمی در اختیار دفاتر خدمات مسافرتی قرار می‌دهند.

وی افزود: برهمین اساس برخی آژانس‌ها اعلام می‌کنند که بلیت پروازهای برنامه‌یی موجود نیست و صرفا اینگونه بلیت‌ها را به متقاضیان عرضه می‌کنند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب که عنوان بلیت چارتری در برنامه‌ریزی های این سازمان جایی ندارد خاطرنشان کرد: در هر صورت نرخ جابجایی مسافر نباید از نرخ‌های مصوب توسط این سازمان که براساس فهرست ارسالی از شرکت‌ها و در چارچوب شناورسازی نرخ‌ها بررسی و تایید شده تجاوز کند و این نرخ ها در سایت رسمی شرکت‌های هواپیمایی موجود است.

خداکرمی تصریح کرد: چنانچه سازمان هواپیمایی کشوری در بازرسی‌های خود و یا در گزارشات دریافتی موردی از فروش به قیمت های بالاتر از نرخ‌های تایید شده را مشاهده کند، اقدامات مقتضی نسبت به برخورد قانونی با دفاتر خدمات مسافرت هوایی، شرکت‌های هواپیمایی و یا هر دو آنها را به عمل می آورد.

 

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.