تمامی مجوزهای پروازی صادر شده توسط سازمان هواپیمایی برنامه‌یی است

سرویس خبری روزنامه ارک-معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، با بیان اینکه تمامی مجوزهای پروازی صادر شده توسط این سازمان برنامه‌یی است گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در صورت مشاهده فروش به قیمت های بالاتر از نرخ های تایید شده با دفاتر خدمات مسافرت هوایی، شرکت‌های هواپیمایی و یا هر دو آنها برخورد قانونی می‌کند.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ محمد خداکرمی با بیان اینکه کلیه مجوزهای صادر شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری برنامه‌یی است نه چارتری اظهارداشت: برخی شرکت‌های هواپیمایی به علت ضعف در سیستم فروش، بخشی از فروش بلیت‌ها را خارج از سیستم فروش رسمی خود و از طریق غیر رسمی در اختیار دفاتر خدمات مسافرتی قرار می‌دهند.

وی افزود: برهمین اساس برخی آژانس‌ها اعلام می‌کنند که بلیت پروازهای برنامه‌یی موجود نیست و صرفا اینگونه بلیت‌ها را به متقاضیان عرضه می‌کنند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب که عنوان بلیت چارتری در برنامه‌ریزی های این سازمان جایی ندارد خاطرنشان کرد: در هر صورت نرخ جابجایی مسافر نباید از نرخ‌های مصوب توسط این سازمان که براساس فهرست ارسالی از شرکت‌ها و در چارچوب شناورسازی نرخ‌ها بررسی و تایید شده تجاوز کند و این نرخ ها در سایت رسمی شرکت‌های هواپیمایی موجود است.

خداکرمی تصریح کرد: چنانچه سازمان هواپیمایی کشوری در بازرسی‌های خود و یا در گزارشات دریافتی موردی از فروش به قیمت های بالاتر از نرخ‌های تایید شده را مشاهده کند، اقدامات مقتضی نسبت به برخورد قانونی با دفاتر خدمات مسافرت هوایی، شرکت‌های هواپیمایی و یا هر دو آنها را به عمل می آورد.

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.