برج های ذرت شیکاگو

” مارینا سیتی ” مجموعه ای از دو برج استوانه ای نزدیک رودخانه شیکاگو است. با توجه به شکل منحصر به فرد آن ها، این برج ها به عنوان “برج ذرت” شناخته می شود.

این دو برج در سال ۱۹۶۴ میلادی توسط “برتراند گولدبرگ” ساخته شده است. این مجموعه شامل آپارتمان، امکانات تفریحی، ادارات، رستوران ها، بانک ها، تئاتر و ۱۸ فضای پارکینگ می باشد. در این مجموعه حتی یک اسکله در رودخانه شیکاگو زیر برج ها وجود دارد.

حامیان مالی این مجتمع، اتحادیه هایی بودند که در اوایل دهه شصت از جریان خروجی مردم شهرها و کاهش مشاغل نگران بودند. مارینا سیتی جایگزینی برای روستاها و شهرهای کوچک می باشد که همه چیز را در یک منطقه کوچک ارائه می دهد.

مارینا سیتی در زمان ساخت، بزرگ ترین ساختمانی بود که از بتن ساخته شده بود و شکل آن در تضاد با مفاهیم معماری معاصر یعنی خطوط راست و ساختمان های آپارتمانی مکعب بود. معمار این برج ها به جای فولاد از بتن استفاده کرده است زیرا این تنها موادی بود که می توانست در این ساختمان به شکل گلبرگ از آن استفاده کند.

مارینا سیتی همراه با سایر ساختمان های بتنی معروف در آن زمان (خانه اپرا در سیدنی) معماری را یک گام جلوتر برد. مارینا سیتی مشهورترین ساختمان شیکاگو نیستند اما نشان می دهند که شیکاگو در خط مقدم معماری مدرن شهری قرار گرفته است.

marinatowers_virginiaduran chicago2 2233-Chicago-corn-tower-sept2004BD Marina-Towers-Chicago_700Marina_City_Chicago_2012-0224

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.