افزایش ۳۰۰ درصدی ورود گردشگران اسپانیایی به ایران

سرویس خبری روزنامه ارک – با دستور رئـیـس سـازمـان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمیته کـاری برای پیگیری تفاهمنامه های فرهنگی و گردشگری ایران و اسپانیا تشکیل شد .در دیدار معاون رئیس جمهور و رئـیـس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سفیر اسپانیا در تهران، دو طرف بر گسترش همکاری ها در زمینه فرهنگی و گردشگری تاکید کردند . در این دیدار مسعود سلطانی فر با اشاره به تجربیات مـوفـق اسپانیا در جذب گردشگر گفت : براساس آمارهای سازمان جهانی جهانگردی، اسپانیا سالیانه مـیـزبـان ۶۰ مـیـلـیـون گردشگر است که این آمار نشان دهنده ریشـه دار بـودن صنعت توریسم در اسپانیا و اعمال سیاست های مـوفـق در این حوزه است . معاون رئیس جمهور در ادامه به وجود جاذبه های فرهنگی، تاریخی، زیارتی و توریسم سلامت در ایران اشاره کـرد و افزود: بـا تـوجـه بـه حـمـایـت هـا و رویـکـرد خـوب رئیسجمهور، برنامه ریزی گسترده ای برای توسعه بـخـش گردشگری طراحی شده است . رئیس سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه برخی مشکلات و محدودیت ها، مانع توسعه فعالیت های گـردشـگـری در ایران شده است یادآور شد : برخی مشـکـلات بـه دلـیـل کمبود زیرساخت ها و برخی دیگر ناشی از تـحـریـم هـای ناعادلانهای است که موانعی را در مسیر توسـعـه صـنـعـت توریسم ایران ایجاد کرده است، اما با وجود تـمـامـی ایـن موانع، با روی کار آمدن دولت یازدهم و رویکرد گسترش تعامل با دنـیـا، ایـران امـروز مـورد تـوجـه بسـیـاری از گردشگران و به ویژه گردشگران اروپایـی قـرار گـرفـتـه است.

سلطانیفر تصریح کرد : برای اجرای برنامه هـای تـوسـعـه صنعت گردشگری تلاش می کنیم از تـجـربـیـات مـوفـق کشورها استفاده کنیم . وی با اشاره به سفر ۸ ماه قبل خود به اسپانیا که به مـنـظـور شرکت در اجلاس سازمان جهانی جهـانـگـردی صـورت گرفته بود، ادامه داد : در حاشیه این اجلاس مـذاکـرات و مباحث خوب و سازنده ای با مسئولان ارشـد اسـپـانـیـا و همچنین مقامات سازمان جهانی جهـانـگـردی در زمـیـنـه استفاده از تجربیات موفق بـخـش گـردشـگـری صـورت گرفت.

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.