در نزدیکی روستای «اخلمد»، حدود شصت کیلومترى مشهد، آبشاری وجود دارد که با شروع فصل زمستان ، در حال فرود یخ می زند و قندیل های یخی زیبایی به وجود می آورد.

این آبشار که در فصل تابستان یکی از مهم‌ترین مناطق مورد علاقه گردشگران است در اطراف مشهد است و قدمتی چند هزار ساله دارد، در دره ای در میان کوه بینالود واقع شده است که در ابتدای دره، انواع گل‌ها و گیاهان زیبا و درختان انبوه به همراه باغات فراوان میوه به چشم می‌خورد و پس از طی مسیری آبشار اول که دارای ۲۳ متر ارتفاع است مشاهده می شود و با گذر از میان این آبشار و در یک کیلومتری آن، آبشار اصلی اخلمد با ارتفاعی حدودا ۴۰ متری مشاهده می شود و آبشار سوم و چهارم نیز در بالای این آبشارها قرار داردنمایى عجیب از دیواره‌هاى اخلمد و آبشار یخى. به علت ارتفاع زیاد و بارندگی فراوان،ابشار اخلمد در ماه‌های ابتدای هر سال دارای بیشترین مقدار آب و زیبایی فریبنده‌ای می‌شود و یخ بستن آبشار اخلمد در فصل زمستان نمای دیدنی‌تری به این منطقه داده و کوهپیمایان زیادی را برای تماشا به‌خود جلب کرده است.

برای رسیدن به اخلمد باید جاده آسیایی را ‪ ۱۷کیلومتر به سمت شهرستان قوچان پیمود و پس از آن نیز با پیمودن ‪ ۲/۵کیلومتر جاده آسفالته دسترسی به اخلمد که ازمیان باغها و رودخانه می‌گذرد به آبشار معروف آن رسید

10 2783920_246 2783921_398 91121608105533209

 

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.