آبشار یخی آبنیک

آبشار یخی آبنیک فشم در موقعیت جغرافیایی E513657 N355856 در استان تهران قرار دارد. روستای آبنیک بعد از لالون در مسیر گرمابدر واقع است. آبشار یخی آبنیک در انتهای دره آبنیک، در کنار یک تنگه زیبا، محل مناسبی جهت تمرین یخ نوردی در زمستان است. چشمه آبنیک چشمه معروفی است که آبی سفید و گوارا دارد و از قدیم به دلیل خواص آب این چشمه، مردمان آبنیک به تنومندی و خوش قامتی معروف بوده اند. آنچنان که شاهان قاجار در نوشته های خود بارها از آن یاد کرده اند.

 

آبنیک-1

فاصله آبنیک با آبشار تلخاب حدود سه ساعت کوهپیمایی است که در مسیر جنوبی قله وزوا طی می شود. یک کوهپیمایی دو ساعته از آبادی آبنیک، دشت جانستون را نشان می دهد که چندین چشمه و یک سرچشمه بزرگ دایمی دارد. اینجا واقعا زیباست.

 

آبنیک-2

. در فصل بهار دامنه های کوه های این منطقه از قارچ های خوراکی و گیاهانی مانند والک و سیرک و تره کوهی پر می شود و عطری خوش این محیط زیبا را پر میکند. در قسمت شمال غربی فشم نیز مسیری است که به میگون و دیزین منتهی می شود.

 

آبنیک-3

در این مسیر نیز آبشارهای بسیاری در فصل بهار به چشم می خورد که از مهمترین آنها می توان به آبشار دربندسر اشاره کرد که در ۱۵ کیلومتری جاده فشم به دیزین قرار دارد و از جلوه های طبیعی و زیبای منطقه فشم محسوب می شود.

 

 

آبنیک-4

 

 

آبنیک-5

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.