آبشار سنج در موقعیت جغرافیایی N3558 E5057 در استان البرز قرار دارد. آبشار سنج در روستای سنج از توابع بخش چندار واقع است. این روستا به دلیل حفظ بافت تاریخی – فرهنگی و همچنین وجود جاذبه های گردشگری و طبیعت بکر به عنوان یکی از روستا های هدف گردشگری معرفی شده است .

سنج 3

آبشار سنج با زیبائی خاص خود نقش بسزایی در شاخص بودن این روستا دارد. آبشار سنج با ارتفاع ۱۵ متر یکی از آبشارهای زیبا و دائمی استان البرز است. روستای سنج در ارتفاع ۲۸۰۰ متری از سطح دریا در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد. این منطقه دارای مناظر طبیعی و جاذبه‌های گردشگری مختلفی است که از جمله آن می‌توان به چشمه‌های مختلف، درخت چنار چند صد ساله، رودخانه پرآب و خانه‌های قدیمی اشاره نمود.

سنج4

آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و در زمستان سرد است. رودخانه پرآب سرهه که از کوه‌های شمالی سرچشمه می‌گیرد، در کنار این روستا جریان دارد. آثار به جا مانده از گذشتگان به ویژه خانه‌های قدیمی روستای سنج و بافت سنتی موجود آن و مصالح به کار رفته در ساخت آن‌ها، نشانگر تاریخ طولانی روستا است، تاریخ احداث برخی از خانه‌ها به دوره صفویه و قاجاریه بر می گردد. ظاهراً این روستا در گذشته محل ییلاق حکام صفوی بوده است. مردم روستای سنج به زبان گیلکی سخن می‌گویند، مسلمان و پیرو مذهب شیعه جعفری هستند. دسترسی به روستای سنج از طریق بزرگراه کرج-قزوین، خروجی کردان، روستای کردان، روستای برغان و سپس روستای سنج امکانپذیر است.

آبشار-سنج

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.