مناظر زیبای یخ‌زده فنلاند

عکاسی فنلاندی دست به کار شده و از زیبایی شب‌های پرستاره و طبیعت باشکوه  این کشور، مجموعه تصاویر جالب توجهی گردآوری کرده است. در این قسمت به سراغ فنلاند و مناظر زیبای یخزده‌ی آن آمده‌ایم.

این عکاس خوش ذوق که میکو لاگرستد (Mikko Lagerstedt)، نام دارد، توجه خود را در این مجموعه تماشایی که “لبه”  (Edge)، نام دارد، معطوف چشم انداز زیبا و خارق‌العاده کشورش فنلاند کرده است. او مهارت‌های عکاسی خود را به صورت شخصی و با تلاش بی‌شائبه بهبود بخشیده است.

1

میکو اولین قدم‌های کار عکاسی را در دسامبر سال ۲۰۰۸ و با استفاده از یک “DSLR camera Nikon D90” برداشت. این عکاس ۳۷ ساله هم اکنون در شهر کراوا (Kerava)، که در ۱۸ مایلی هلسینکی قرار دارد، زندگی می‌کند.

2

3

4

5

در این مجموعه تصاویر، لاگرستد بیشتر روی خط افق و طبیعت بکر و وحشی  متمرکز بوده است. او کار خود روی این پروژه را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده و در جستجوی سوژه‌ی مورد نظرش، دوربین به دست به گوشه و کنار فنلاند سفر کرده است.

او در مورد اولین توجه خود به مقوله‌ی عکاسی چنین می‌گوید:

“اولین بار زمانی به عکاسی علاقمند شدم که در یک روز بارانی در حال برگشت به خانه‌ی دوستی بودم. در این زمان خورشید در حال غروب بود و چشم انداز آسمان بسیار تماشایی و گیرا، به طوری که دوست داشتم این لحظه را برای همیشه جاودانه کنم. این همان جایی بود که عشق به عکاسی در وجودم شکل گرفت.”

6

7

این عکاس خود آموخته اعلام کرده دوست دارد تصاویرش الهام بخش مردم در گوشه و کنار جهان باشند. کارهای او زینت بخش جلد مجلات بوده و در تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

8

9

10

 البته هیچ شکی نیست که این کشور اروپایی در فصل‌های دیگر نیز زیبا و خوش منظره است. در ادامه منتخبی از تصاویر طبیعت فنلاند در فصول مختلف سال را برای شما عزیزان آماده کردیم. همچنین به هلسینکی، پایتخت این کشور نیز سری زدیم.

11

12

13

14

15

16

هلسینکی

17

18

و البته نمی‌توان از کنار شفق  زیبای قطبی که شب‌های سرد فنلاند را به مراتب زیباتر کرده، بی‌تفاوت گذشت.

19

امیدوارم از سفر به کشور زیبای فنلاند نیز لذت برده باشید.

منبع: زومیت

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.