عکاسی فنلاندی دست به کار شده و از زیبایی شب‌های پرستاره و طبیعت باشکوه  این کشور، مجموعه تصاویر جالب توجهی گردآوری کرده است. در این قسمت به سراغ فنلاند و مناظر زیبای یخزده‌ی آن آمده‌ایم.

این عکاس خوش ذوق که میکو لاگرستد (Mikko Lagerstedt)، نام دارد، توجه خود را در این مجموعه تماشایی که “لبه”  (Edge)، نام دارد، معطوف چشم انداز زیبا و خارق‌العاده کشورش فنلاند کرده است. او مهارت‌های عکاسی خود را به صورت شخصی و با تلاش بی‌شائبه بهبود بخشیده است.

1

میکو اولین قدم‌های کار عکاسی را در دسامبر سال ۲۰۰۸ و با استفاده از یک “DSLR camera Nikon D90” برداشت. این عکاس ۳۷ ساله هم اکنون در شهر کراوا (Kerava)، که در ۱۸ مایلی هلسینکی قرار دارد، زندگی می‌کند.

2

3

4

5

در این مجموعه تصاویر، لاگرستد بیشتر روی خط افق و طبیعت بکر و وحشی  متمرکز بوده است. او کار خود روی این پروژه را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده و در جستجوی سوژه‌ی مورد نظرش، دوربین به دست به گوشه و کنار فنلاند سفر کرده است.

او در مورد اولین توجه خود به مقوله‌ی عکاسی چنین می‌گوید:

“اولین بار زمانی به عکاسی علاقمند شدم که در یک روز بارانی در حال برگشت به خانه‌ی دوستی بودم. در این زمان خورشید در حال غروب بود و چشم انداز آسمان بسیار تماشایی و گیرا، به طوری که دوست داشتم این لحظه را برای همیشه جاودانه کنم. این همان جایی بود که عشق به عکاسی در وجودم شکل گرفت.”

6

7

این عکاس خود آموخته اعلام کرده دوست دارد تصاویرش الهام بخش مردم در گوشه و کنار جهان باشند. کارهای او زینت بخش جلد مجلات بوده و در تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

8

9

10

 البته هیچ شکی نیست که این کشور اروپایی در فصل‌های دیگر نیز زیبا و خوش منظره است. در ادامه منتخبی از تصاویر طبیعت فنلاند در فصول مختلف سال را برای شما عزیزان آماده کردیم. همچنین به هلسینکی، پایتخت این کشور نیز سری زدیم.

11

12

13

14

15

16

هلسینکی

17

18

و البته نمی‌توان از کنار شفق  زیبای قطبی که شب‌های سرد فنلاند را به مراتب زیباتر کرده، بی‌تفاوت گذشت.

19

امیدوارم از سفر به کشور زیبای فنلاند نیز لذت برده باشید.

منبع: زومیت

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.