معتبرترین پاسپورت های جهان به کدام کشورها تعلق دارد؟

یر اساس اطلاعات سایتهای گردشگری ۱۰ عدد از پاسپورتهای جهان را به عنوان معتبرترین پاسپورت ها دسته بندی شده اند.این پاسپورت ها بر اساس آزادی مسافرت دارندگان این گذرنامه ها طبقه بندی شده اند، و از شماره ۱ تا۱۰ به شرح زیر هستند.

1

تصاویر زیر نشان دهنده قدرت پاسپورت کشورهای جهان است

2

3

قاره های اروپا آسیا آفریقا و اقیانوسیه

در این تصاویر قدرتمند ترین پاسپورت ها با رنگهای بسیار تیره و ضعیف ترین پاسپورتها با رنگهای روشن مشخص شده است.کشور ما با توانایی سفر آزادانه به ۴۰ کشور در جایگاه خوبی قرار ندارد که قرار است با تلاشهای دیپلماتیک و اقدامات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این تعداد افزایش یابد. . در حال حاضر افغانستان ، عراق ، سومالی و پاکستان ضعیف ترین پاسپورت های جهان را دارند.

منبع :ایران جیب

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.