غار پریان یکی از غارهای زیبای استان اصفهان است که در فاصله ۸ کیلومتری ابیانه و ۱۸ کیلومتری روستای سُه در دره‌ای به نام پری هول واقع شده است. ابعاد دهانه این غار زیبا و دیدنی ۱۲۰×۱۶۰ سانتی‌متر می‌باشد و در ارتفاع ۲۹۶۷ متری از سطح دریا قرار دارد. این غار در سال ۱۳۷۹ خورشیدی کشف شد و تا به امروز غارشناسان همواره به کشفیات جدیدی در این غار دست یافته‌اند. گروه غارشناسی و غارنوردی اصفهان در تازه‌ترین کاوش خود به تالاری زیبا در عمق ۱۲۰ متری غار پریان دست یافتند. تاکنون تعداد تالارهای کشف شده در این غار به ۱۱ عدد رسیده است. دالان ها ودهلیز های این غار تماما از شکستگی ها تبعیت نموده و در مجموع شبکه ای از حفرات زیر زمینی متصل به هم راتشکیل داده است .

IranCaves_3_4_1022_(www.IranCaves.com) IranCaves_3_4_1024_(www.IranCaves.com) IranCaves_3_4_1025_(www.IranCaves.com) IranCaves_3_4_1027_(www.IranCaves.com) IranCaves_3_4_1028_(www.IranCaves.com) IranCaves_3_4_1030_(www.IranCaves.com)

به دلیل وجود چاه‌های خطرناک در این غار، پیمایش کامل آن نیاز به آشنایی کامل به فنون غارنوردی داشته و بدون داشتن وسایل و ابزار مورد نیاز و راهنما و نقشه کامل غار، بازدید و پیمایش آن میسر نمی‌باشد.

9 IranCaves_3_4_1019_(www.IranCaves.com) IranCaves_3_4_1021_(www.IranCaves.com)

به این غار می‌توان از دو مسیر ماشین‌رو (ماشین‌های دو دیفرانسیل و شاسی‌بلند) استفاده نمود. مسیر اول از وزوان ۴۰ کیلومتر جاده خاکی و مسیر دوم  از روستای سُه  ۱۸ کیلومتر گذر از جاده خاکی می‌باشد.

1 IMG_9267

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.