سنت پیر و میکلون، جایی که فرانسه آمریکای شمالی را ملاقات می کند

در فاصله شانزده مایلی سواحل نیوفاندلند و ۸۰۰ مایلی بوستون، جزیره های کوچک و رنگارنگی قرار گرفته که “سنت پیر و میکلون” نام دارد. این جزایر آخرین بازمانده های امپراتوری استعماری فرانسه در آمریکای شمالی است.

اگرچه این جزایر با فرانسه ۳۰۰۰ مایل فاصله دارند، ولی همه جای آن نشانی از فرانسه وجود دارد. ساکنان این جزایر روز باستیل را جشن می گیرند، در انتخابات فرانسه شرکت می کنند و تمام خریدهای خود را با یورو پرداخت می کنند. همچنین اتومبیل های فرانسوی خریداری می کنند. لازم به ذکر است که این ها باعث حفظ تمامیت ارضی در سنت پیر و میلکون می شود که فقط ۷۰ مایل از جاده اصلی فاصله دارد. ساکنان این جزایر رنگارنگ به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

خالی از لطف نیست اگر به این نکته نیز اشاره کنیم که این جزایر رنگارنگ نمونه فوق العاده ای از ترکیب فرهنگ فرانسوی و کانادایی است.

pm_map2

saint_pierre

saint-pierre-et-miquelon

spmvoiture

07diapo2013

58395734

58396044

dreamstime_l_20102318

fly-to-saint-pierre-et-miquelon-an-island-off-the-coast-of-canada-that-is-the-last-vestige-of-french-control-in-north-america-the-colorful-islands-inhabitants-all-speak-french-and-its-towns-are-a-wonderful-mash-up-of-french-an

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.