دوچرخه سواری در جاده شب تاب

مسیر دوچرخه سواری “ون گوگ روزگارد” نوآورانه ترین و زیباترین مسیر دوچرخه سواری در هلند می باشد. این مسیر ۶۰۰ متری مکانی است که “ونسان ون گوگ” از سال ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۵ در آن زندگی کرده است. جاده شب تاب توسط “دان روزگارد” طراحی شده و از هزاران سنگ نورانی کوچک تشکیل شده است. این مسیر فوق العاده زیبا با الهام از اثر معروف ون گوگ، “شب پرستاره” ساخته شده است.

۵ ویژگی منحصربه فرد مسیر دوچرخه سواری ون گوگ روزگارد:

درخشش در تاریکی:

بخشی از مسیر ۳۳۵ کیلومتری مسیر ون گوگ (یعنی ۶۰۰ متر) به یک طراحی معاصر تبدیل شده است. این بخش از مسیر آسفالت داده شده و هزاران سنگ درخشان روی آن پخش شده است. فناوری های نوآورانه این سنگریزه ها را قادر می سازد تا در طول روز شارژ شده و در شب همچون چراغی نورانی بدرخشند.

vangogh-11-1600.jpg__540x360_q85_crop-scale crop_subsampling-2_upscale

نقاشی “شب پرستاره”:

الگوی طراحی این سنگ های درخشان الهام گرفته از اثر معروف شب پرستاره می باشد. این نقاشی یک صحنه شب با ستاره های زرد در بالای یک شهر کوچک را به تصویر می کشد. مردم هنگام دوچرخه سواری در این مسیر تصور می کنند که در مسیر شب پرستاره حرکت می کنند.

starry-night-by-vincent-van-gogh-1600.jpg__540x360_q85_crop-scale crop_subsampling-2_upscale

طبیعت:

روشنایی این مسیر تا حدی ظریف کار شده است که کمتر لطمه ای به محیط زیست وارد شود. به این منظور شدت نور سنگ ها با محیط وفق داده شده است. با وجود ترکیب نور این مسیر، نیازی به روشنایی اضافی برای خیابان وجود ندارد.

daan-roosegaarde-opens-solar-powered-van-gogh-bike-path-netherlands-designboom-12

Haijmans و استودیو روزگارد:

Haijmans به همراهی استودیو روزگارد با استفاده از یک روش جدید، زیبایی منحصربه فردی را به چشم انداز هلند افزوده است. نور، انرژی و تعامل نقش مهمی را در این فرآیند ایفا کرده اند. این مسیر مبتکرانه و توسعه خطوط درخشان نمونه هایی از نوآوری می باشد که دست به دست با فرهنگ و تفریح و سرگرمی منتقل می شود.

daan-roosegaarde-opens-solar-powered-van-gogh-bike-path-netherlands-designboom-06

مسیریابی:

پیچ و تاب های انحنادار و رنگ درخشان این مسیر، به دوچرخه سواران کمک می کند که شب هنگام از مسیر منحرف نشوند. پیش از این هنرمندان انگلیسی دست به ساخت جاده‌ مشابهی زده بودند.

aeef52f5470c2d9a59425973fb16b633 vangogh-9-1600.jpg__800x0_q85_crop-scale crop_subsampling-2

van_gogh_roosegaarde_b_path_metalocus_06_1280

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.