مسیر دوچرخه سواری “ون گوگ روزگارد” نوآورانه ترین و زیباترین مسیر دوچرخه سواری در هلند می باشد. این مسیر ۶۰۰ متری مکانی است که “ونسان ون گوگ” از سال ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۵ در آن زندگی کرده است. جاده شب تاب توسط “دان روزگارد” طراحی شده و از هزاران سنگ نورانی کوچک تشکیل شده است. این مسیر فوق العاده زیبا با الهام از اثر معروف ون گوگ، “شب پرستاره” ساخته شده است.

۵ ویژگی منحصربه فرد مسیر دوچرخه سواری ون گوگ روزگارد:

درخشش در تاریکی:

بخشی از مسیر ۳۳۵ کیلومتری مسیر ون گوگ (یعنی ۶۰۰ متر) به یک طراحی معاصر تبدیل شده است. این بخش از مسیر آسفالت داده شده و هزاران سنگ درخشان روی آن پخش شده است. فناوری های نوآورانه این سنگریزه ها را قادر می سازد تا در طول روز شارژ شده و در شب همچون چراغی نورانی بدرخشند.

vangogh-11-1600.jpg__540x360_q85_crop-scale crop_subsampling-2_upscale

نقاشی “شب پرستاره”:

الگوی طراحی این سنگ های درخشان الهام گرفته از اثر معروف شب پرستاره می باشد. این نقاشی یک صحنه شب با ستاره های زرد در بالای یک شهر کوچک را به تصویر می کشد. مردم هنگام دوچرخه سواری در این مسیر تصور می کنند که در مسیر شب پرستاره حرکت می کنند.

starry-night-by-vincent-van-gogh-1600.jpg__540x360_q85_crop-scale crop_subsampling-2_upscale

طبیعت:

روشنایی این مسیر تا حدی ظریف کار شده است که کمتر لطمه ای به محیط زیست وارد شود. به این منظور شدت نور سنگ ها با محیط وفق داده شده است. با وجود ترکیب نور این مسیر، نیازی به روشنایی اضافی برای خیابان وجود ندارد.

daan-roosegaarde-opens-solar-powered-van-gogh-bike-path-netherlands-designboom-12

Haijmans و استودیو روزگارد:

Haijmans به همراهی استودیو روزگارد با استفاده از یک روش جدید، زیبایی منحصربه فردی را به چشم انداز هلند افزوده است. نور، انرژی و تعامل نقش مهمی را در این فرآیند ایفا کرده اند. این مسیر مبتکرانه و توسعه خطوط درخشان نمونه هایی از نوآوری می باشد که دست به دست با فرهنگ و تفریح و سرگرمی منتقل می شود.

daan-roosegaarde-opens-solar-powered-van-gogh-bike-path-netherlands-designboom-06

مسیریابی:

پیچ و تاب های انحنادار و رنگ درخشان این مسیر، به دوچرخه سواران کمک می کند که شب هنگام از مسیر منحرف نشوند. پیش از این هنرمندان انگلیسی دست به ساخت جاده‌ مشابهی زده بودند.

aeef52f5470c2d9a59425973fb16b633 vangogh-9-1600.jpg__800x0_q85_crop-scale crop_subsampling-2

van_gogh_roosegaarde_b_path_metalocus_06_1280

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.