۹ شهر قدیمی زیبا

۱) دمشق ، سوریه

 

دمشق پایتخت سوریه است. این شهر جادویی قدمتی از دوران باستان دارد و قدیمی‌ترین شهر در جهان با سکونت مداوم شناخته شده است. اعتقاد بر این است که بشر برای اولین بار از ۱۲۰۰۰ سال پیش در منطقه ساکن بوده و این شهر شاهد بسیاری از وقایع تاریخی بوده است. دمشق شهری با گنجینه های غنی فرهنگی در روی زمین است.

01-Damsacus

 

۲) Plovdiv ، بلغارستان

 

این شهر باستانی در بلغارستان، نیز یکی از شهرهای زیبای جهان است. این شهر ۶۰۰۰ سال پیش تاسیس شده است و دارای معماری شگفت انگیز در بسیاری از بناهای تاریخی خود است.

02-Plovdiv

 

۳) بیروت، لبنان

 

اگرچه بیروت تجربه های غم انگیزی را در سال های اخیر تجربه کرده، اما یکی از لذت بخش ترین شهرهای جهان است. تاسیس بین کوه و دریا، رنگارنگ و دارای چند فرهنگ، گردشگران را از سراسر جهان دعوت به کشف جاذبه های خود می‌کند. اگر چه سوابق نشان می‌دهد این شهر ۵۰۰۰ سال پیش ساخته شده است اما برخی دانشمندان ادعا می‌کنند که در حدود ۲۰۰۰۰ سال پیش ایجاد شده، که به این معنا است که این قدیمی‌ترین شهر در جهان است!

03-1-beirut

 

۴) بیت المقدس (اورشلیم)، فلسطین

 

یکی از مکان هایی که در سراسر جهان به عنوان مهمترین شهر برای مسحیت دارای اهمیت زیادی است. بیت المقدس علاوه بر زیبایی هایی که دارد از نظر فرهنگی و مذهبی نیز دارای تنوع و سابقه ی زیادی است و پس از مکه و مدینه سومین شهر مهم دنیای اسلام است. این شهر دارای ۶۰۰۰ سال قدمت می‌باشد.

04-Jerusalem

 

۵) آتن، یونان

 

چگونه می‌توان آتن را در این لیست قرار نداد؟ پر از رمز و راز، فرهنگ و تاریخ، و با داستان های بسیاری که برای گفتن دارد، سال ها طول می‌کشد تا تمام آنها را یاد بگیرید. ای شهر شگفت انگیز قدمتی ۳۵۰۰ ساله دارد اما می‌توان آن را بیشتر از این هم در نظر گرفت. محل تولد تئاتر دموکراسی و به طور کلی تمدن مدرن، هر کسی را به این فکر می‌اندازد که آتن را یک بار در طول زندگی ببیند.

06-Athens
۶) لیسبون ، پرتغال

 

برخی اعتقاد دارند که این شهر توسط فنیقی ها تاسیس شده است و ۳۲۰۰ سال سابقه دارد. امروزه لیبسون پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال شهری مدرن و مبتنی بر اصول شهرسازی محسوب می‌شود، وسعت بسیاری داشته و حدود ۳٬۳۴۰٬۰۰۰ نفر ساکن آن هستند.

07-Lisbon

 

۷) شیان ، چین

 

تمدن باستانی چینی بسیار جالب، زیبا و جذاب است. شیان ۳۱۰۰ سال پیش ساخته شده است ، اما چیزی که باعث شگفت انگیز شدن آن شده است ارتش تراکوتا است. این فیگورها با اندام و اندازه واقعی به عنوان پاسداران معبدی سلطنتی در چین باستان مستقر شده بودند. شیان مورد علاقه گردشگران است و محبوبیت آن با گذشت زمان در حال رشد است.

08-Shenyang
۸) رم ، ایتالیا
من مطمئن هستم که شما انتظار داشتین که رم را در این فهرست ببینید. این شهر فوق العاده، طور کامل هر دو معیار زیبایی و باستانی در آن دیده می‌شود. قدمت آن ۷۵۳ سال پیش از میلاد مسیح بر می‌گردد، اما ریشه های واقعی آن به صورت یک راز باقی مانده است. ویل دورانت، یک جلد ۹۰۰ صفحه‌ای از تاریخ تمدن‌اش را به رم اختصاص داده است.

09-Rome

 

۹) دهلی نو ، هند

 

هشتمین شهر بزرگ دنیا، که در ۳۰۰۰ سال پیش تاسیس شده است. تنها یک شهر پر از تاریخ و فرهنگ نیست، بلکه یک شهر پر رونق با ۱۵ میلیون جمعیت می‌باشد.

10-Delhi

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.