سفر آمریکایی‌ها به ایران با یک قطار اختصاصی

مدیر یک شرکت گردشگری آمریکایی که همراه قطار «عقاب طلایی دانوب» به ایران آمده تا چگونگی سفر ریلی به این کشور را برای گردشگران آمریکایی ارزیابی کند، گفت: قرار است این قطار در سال ۲۰۱۶ میلادی با گردشگران آمریکایی پُر شود.

جیم فریدلَندر، مدیر یک شرکت گردشگری در ایالت نیویورک آمریکا است که حدود ۳۷ سال در این حوزه فعالیت دارد و معمولا اعضا و تشکل‌های وابسته به موزه‌های سراسر آمریکا با آن به سفرهای فرهنگی می‌روند. وی قبلا اعضای موزه «متروپلیتن» آمریکا را به ایران آورده بود. او حالا با همسرش همراه قطار لوکس عقاب طلایی دانوب به عنوان یک گردشگر عادی به ایران آمده تا شرایط سفر با این قطار و خط آهن ایران را ارزیابی کند.

او در این رابطه به خبرنگار گردشگری ایسنا گفت: همراه این قطار آمدم تا این شکل از سفر را امتحان کنم، چون در آینده قرار است آمریکایی‌ها هم با این قطار به ایران سفر کنند.

فریدلندر که تاکنون تورهای زیادی از آمریکا به ایران اجرا کرده است، اظهار کرد: ما قصد داریم این قطار در سال ۲۰۱۶ با گردشگران آمریکایی به ایران سفر داشته باشد، برای همین باید از خیلی قبل‌تر شرایط را بررسی و همه کارها را هماهنگ کنیم تا این پروژه‌ی بزرگ درست و دقیق اجرا شود.

او که به محض پیاده شدن از قطار عقاب طلایی به خاطر سرعت عمل در مرز ایران برای ورود این قطار و هماهنگی‌ها خوشحال بود و از مجریان این پروژه در ایران تشکر می‌کرد، گفت: جالب‌ترین بخش سفرمان ، این است که این‌بار هتل‌مان را همراه خودمان آورده‌ایم و دیگر احتیاجی نداریم در ایران دنبال هتل باشیم.

1414139393863_HEMMAT KHAHI-18

فریدلندر درباره‌ی ارزیابی‌اش از سفرهای ریلی بین‌المللی در ایران اظهار کرد: ابتدا برای انجام این کار کمی تردید داشتم، چون نمی‌دانستم خط آهن ایران و پذیرایی در این کشور برای مسافران قطار چگونه خواهد بود. چرا که ما می‌خواهیم در آینده از آن بیشتر استفاده کنیم و باید از همه‌ی این موارد مطمئن باشیم؛ اما به طور کل تا این بخش از سفر هماهنگی‌ها خیلی خوب بود.

این تورگردان آمریکایی در پاسخ به این سوال که با توجه به روابط سیاسی ایران و آمریکا چقدر امید دارد این پروژه در سال ۲۰۱۶ میلادی آن‌طور که برنامه‌ریزی شده است، اجرا شود؟ گفت: همان‌طور که مردم ایران و آمریکا امیدوارند روابط دو دولت دست‌کم از نظر گردشگری خوب شود، ما هم این امیدواری را داریم که این اتفاق رخ دهد.

مبداء حرکت قطار لوکس عقاب طلایی کشور مجارستان است، این قطار به مسیرهای متعددی از قاره اروپا، آفریقا و آسیا سفر دارد، عقاب طلایی به تازگی مسیر جدیدی را با عنوان «جواهرات پارسی» به مقصد ایران طراحی کرده که نخستین سفر آن هفته‌ی گذشته آغاز شد و قطار با ۶۷ مسافر هم‌اکنون در ایران است. طبق گفته‌ی تیم لیتر، رییس این قطار، عقاب طلایی تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۱ سفر به ایران دارد که تمام بلیت‌های آن به فروش رفته است.

هزینه‌ی سفر با این قطار لوکس به ایران بین ۹ تا ۱۵ هزار دلار است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.