بهترین موزه های دنیا در سال ۲۰۱۴

بازارخبر: موزه ها در سرتاسر دنیا تجربه ای فوق العاده از تماشای شاهکارهای بشری در تمام دوران ها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. بازدید و قدم زدن در راهروهای برخی موزه امکان آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف و همچنین گذشته آن ها را برای افراد فراهم می‌کند. وبسایت معتبر tripadvisor اخیراً نظر سنجی بزرگی را از کاربران خود برای انتخاب بهترین موزه ها در سرتاسر دنیا در سال ۲۰۱۴ انجام داده است و نتایج آن را در قالب لیستی از بهترین موزه‌های دنیا منتشر کرده است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

موزه طلا در باگوتا کلمبیا

موزه طلا در باگوتا کلمبیا بزرگ‌ترین کلکسیون طلایی مربوط به دوران قبل از تشکیل کشورهای اسپانیایی‌زبان در آمریکای جنوبی را در خود دارد. بیش از ۳۳ هزار قطعه طلایی از جمله زیور آلات و ظروف و لوازم ساخته شده از طلا از ۵۰۰ سال قبل از میلاد تا قرن ۱۶ میلادی در این موزه نگهداری می‌شود.

1

موزه کین تراکوتا در لینتتانگ چین

در سال ۱۹۷۴ هنگامی که یک کشاورز چینی در حال کندن زمین برای پیدا کردن آب بود به صورت اتفاقی تکه‌هایی از مجسمه ای ترا کوتا را کشف کرد. با حفاری‌های بیشتر در حدود ۷۰۰۰ مجسمه در ابعاد واقعی انسان با تعدادی اسب در حالت رزم در زمینی به مساحت ۱۶۳۰۰ مترمربع کشف شدند. مجسمه‌های ترا کوتا درواقع سربازان کین شین هوانگ اولین پادشاه چین هستند.

2

موزه ملی هوافضای اسمیت سونیان در واشنگتن آمریکا

موزه ملی هوافضای اسمیت سونیان دارای یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های هواپیماها و فضاپیماهای قدیمی و تاریخی در دنیا است. این موزه که در فضایی به وسعت ۱۶۱ هزار فوت مربع بناشده خانه اولین هواپیمای برادران رایت و ماژول دستور فضاپیمای آپولو ۱۱ و تکه سنگ‌هایی از ماه است.

3

موزه لوور در پاریس فرانسه

لوور یکی از معروف‌ترین موزه ها در سرتاسر دنیا بوده و دارای یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های تاریخی و هنری در دنیا است. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار شاهکار هنری وتاریخی از جمله تابلوی معروف مونا لیزا در این موزه نگهداری می‌شود. هدف از ساخت لور در ابتدا برپایی موزه نیوده است. بلکه لوور در ابتدا به عنوان پناهگاهی برای پاریسی ها از ترس هجوم وایکینگ ها ساخته شده بود که در سال ۱۷۹۳ به یک موزه هنری تبدیل شد.

4

موزه ایا صوفیه در استانبول ترکیه

ایا صوفیه در استانبول ترکیه در ابتدا کلیسای مسیحیت شرق شناخته می‌شد که در به دستور سلیمان اول آن را به مسجد تبدیل کردن و برای آن مناره و محراب نیز ساختند از زمان به قدرت رسیدن آتاتورک مسجد ایاصوفیه تغییر کاربری داده و به یک موزه تبدیل شد. در ساخت فضای داخلی این عمارت از ۳۰ میلیون کاشی طلایی استفاده شده است و ساخت گنبد بزرگ آن در قرن ششم یکی از عجایب معماری در دنیا محسوب می‌شود.

5

موزه بریتیش در لندن انگلیس

موزه بریتیش در شهر لندن کار خود را ز سال ۱۷۳۵ آغاز کرد و در حال حاضر بیش از ۸ میلیون اثر هنری و تاریخی در این موزه نگهداری می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های مومیایی‌های مصر باستان و مجسمه‌های تاریخی یونانی در این موزه نگهداری می‌شود. یکی دیگر از جالب‌ترین آثار نگهداری شده در این موزه اولین نگاره موجود از چهره عیسی مسیح در دنیا است که در موزه بریتیش نگهداری می‌شود.

6

موزه جنگ جهانی دوم در نیواورائان آمریکا

موزه جنگ جهانی دوم کار خود را از سال ۲۰۰۰ در نیواورلئان آمریکا آغاز کرد. این موزه که در پنجاه و ششمین سالگرد روز دی در آمریکا افتتاح شده است بسیاری از آثار مربوط به جنگ جهانی دوم را در خود جای‌داده است. تاریخچه کاملی از حوادث و وقایع جنگ جهانی دوم در این موزه ب نمایش گذاشته‌شده است.

7

موزه هرمیتاژ و کاخ زمستانی در سنت پترزبورگ روسیه

موزه هرمیتاژ به عنوان بخشی از کاخ زمستانی سنت پترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین موزه ها در دنیا محسوب می‌شود و محل سکونت بسیاری از امپراتورهای روسیه بوده است. این کاخ زمستانی که به سبک باروک بنا شده تا سال ۱۹۱۷ خانه بسیاری از پادشاهان شوروی بوده و در حال حاضر میزبان بیش از ۳ میلیون اثر هنری و تاریخی از سرتاسر دنیا است.

8

موزه متروپولیتن آرت در نیویورک آمریکا

موزه متروپولیتن آرت بزرگ‌ترین موزه آثار هنری در آمریکا محسوب می‌شود. بیش از ۲ میلیون اثر هنری از تمام دوره‌های تاریخ بشری از دوران مصر باستان گرفته تا آثار هنری اسلیمی و مجسمه‌های هنری شرق دور در این موزه نگهداری می‌شود.

9

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.