برفی ترین شهرهای دنیا

افرادی که اسکی دوست دارند یا افرادی که بارش برف و تماشای آن روی کوه ها را از پشت شیشه در کنار شومینه و یک فنجان قهوه بسیار دوست دارند، مسلما از آشنایی با پربرف ترین شهرهای دنیا بسیار خوشحال خواهند شد.

ایستگاه گردشگری پارادایس – کوه Rainier، واشنگتن

ir2454

این منطقه سالانه حدود ۱۷ هزار میلی‌متر بارش برف را شاهد است. منظره و چشم‌انداز اینجا فوق‌العاده است.
آلیسکا، آلاسکا

ir2454-1

در آلیسکا سالانه حدود ۱۶ هزار میلی‌متر برف می بارد. اما جالب است بدانید در زمستان دو سال پیش، به طور عجیبی حدود ۲۳ هزار میلی‌متر برف در اینجا باریده بود که در سال های گذشته سابقه نداشته است.

کوه کرکوود، کالیفرنیا

ir2454-2

افرادی که در تفرج‌گاه زمستانی و کوهستانی کرکوود در جنوب غربی رودخانه Tahoe زندگی می کنند، هر سال بارش ۱۵ هزار میلی‌متری برف را در اینجا گزارش می کنند.

Niseko، ژاپن

ir2454-3

Niseko یک برآمدگی از بالای ساحل رودخانه در کوهستان است. اینجا کمی ترسناک به نظر می رسد. باید بدانید در این کوهستان سالانه حدود ۱۵ هزار میلی‌متر برف می بارد.

Valdez، آلاسکا

 ir2454-4

Valdez  یکی از بیشترین بارش های برف را در آمریکای شمالی دارد. سالانه حدود ۸ هزار میلی‌متر برف در این منطقه می بارد.

کوهستان واشنگتن، نیوهمشایر

ir2454-5

کوهستان واشنگتن در جنگل ملی کوهستان سفید نیوهمشایر، بلندترین قله در شمال شرقی ایالت متحده آمریکا است. در هر سال این کوهستان حدود ۶ هزار میلی‌متر برف بارد. اینجا محل قرارگیری رصدخانه کوهستان واشنگتن است که موسسه علمی است که لقب «مرکز بدترین شرایط آب‌وهوایی دنیا» را دارد.

بلو کانیون، کالیفرنیا

ir2454-6

Blue Canyon در حاشیه جنگل ملی Tahoe، در فاصله حدود یک ساعتی از رودخانه Tahoe قرار دارد. در این دره سالانه حدود ۶ هزار میلی‌متر برف می بارد. لازم به ذکر است، یک بار نزدیک به ۲۰ هزار میلی‌متر برف در این دره باریده بود که دیگر هرگز تکرار نشد.

Yakutat، آلاسکا

ir2454-7

با اینکه Yakutat  یکی از شهرهای بسیار پهناور ایالت متحده است اما فقط ۴ هزار نفر در آن زندگی می کنند. این شهر در در میان خلیج آلاسکا قرار دارد و سالانه حدود ۵ هزار میلی‌متر برف در آنجا می بارد.

Marquette، میشیگان

ir2454-8

مارکت که در حاشیه رودخانه Superior قرار دارد نیز سالانه شاهد بارش ۳۶۰۰ میلی‌متری برف است. با این میزان بارش، رتبه پنجم برف‌خیزترین شهر آمریکا را به خود اختصاص داده است.

Sault Ste. Marie، میشیگان

ir2454-9

Sault Ste. Marie در فاصله حدود ۳٫۵ ساعتی از مارکت قرار دارد. این منطقه که در زمستان ها همیشه سفیدپوش است، سالانه به طور متوسط شاهد بارش ۳ هزار میلی‌متری برف است.

 

 

منبع: beytoote

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.