جایی که آسمان، اقیانوس را ملاقات می‌کند

وقتی به اقیانوس نگاه می‌کنید، گستره‌ی وسیعی از آب پیش روی‌تان قرار گرفته که بسته به شرایط آب و هوایی، به رنگ‌های گوناگونی می‌درخشد. اقیانوس آیینه آسمان است و بازتاب دهنده‌ی آنچه آنجا رخ می‌دهد. گاهی اما این دو آن چنان به هم نزدیکند که تشخیص مرز بین آنها کاری است بسی مشکل. شاید آن دورها، جایی دور از چشم ما، آسمان اقیانوس را ملاقات می‌کند.

بخش اول این گزارش تصویری به عکس‌های آمالیا لاگز (Amalia Lages) اختصاص دارد. این خانم در سفری به جزایر باهاما تجربه جالب توجه‌ی داشته که به آن خواهیم پرداخت.

او در این مورد می‌گوید:

“من این عکس‌ها را حین قایق سواری و در بازگشت از آباکو (Abbaco)، به فری‌پورت (Freeport) انداختم. دریا تا دور دست امتداد یافته و تا چشم کار می‌کرد رنگ درخشان آن قابل مشاهده بود. ناگهان متوجه چیزی شدم، گویی آسمان و اقیانوس به سمت هم خم شده بودند، به طوری که هیچ مرز مشخصی بین این دو وجود نداشت. یه لحظه به نظر رسید مستقیم به سمت ابرها حرکت کرده و به سمت ابدیت پیش می‌رویم. اما این احساس شگفتی یکباره جای خود را به ترس داد، چرا که ابرهای طوفانی در افق پدیدار شدند. در این لحظه احساسات گوناگونی را تجربه کردم که هر یک بر دیگر پیشی می‌گرفت، احترام، آرامش، شگفتی و البته ترس. علیرغم خطری که به سمت ما می‌آمد، محیط اطراف هنوز هم بسیار زیبا و تأثیرگذار بود. بی هیچ اغراقی این یکی از عجیب‌ترین لحظاتی بود که تا به حال تجربه کرده بودم.”

تصاویری که در ادامه می‌بینید توسط این خانم و در طول این قایق سواری گرفته شده است.

انعکاس

1

2

به سمت بی‌نهایت

3

خطر

4

اما سوی دیگر این ماجرا رخدادهایی است که هر روز در این پهنه‌ی وسیع آبی رخ می‌دهند. انعکاس ابرها، رنگ آمیزی شگفت آسمان هنگام طلوع و غروب خورشید، بارتاب ماه در آب و البته وقوع طوفان، که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. در ادامه توجه شما را به مجموعه تصاویر دیگری که از هماهنگی بین آسمان و اقیانوس تهیه شده، جلب می‌کنیم. تصاویری که هر کدام زیبایی و افسون خاص خود را دارند.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17منبع: زومیت

 

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.