یک تاب مهیج بر فراز دره‌ای عمیق

تاب بازی ورزش مفرحی است که همه ما با آن آشنا هستیم ولی در این پست می‌خواهیم یک تاب کاملاً استثنایی و بسیار مهیج را به شما معرفی کنیم. این تاب در یک خانه درختی در شهر بانوس (Banos) واقع در کشور اکوادر قرار دارد. تاب مزبور اگر چه مانند دیگر تاب‌ها، از یک نشیمن و یک میله فلزی متصل به طناب ساخته شده ولی نکته جالب ماجرا این است که این وسیله پاندولی در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

در واقع هر چند این خانه درختی و کوچک به خودی خود جالب توجه است ولی موضوع اصلی همان چیزی است که به شاخه‌های درخت وصل شده! تاب بر فراز دره‌ای عمیق قرار گرفته و بر همین اساس نگاه بسیاری از افراد ماجراجو و عاشق خطر را به خود جلب کرده است. نه تنها خود تاب فاقد هر نوع کمربند ایمنی است تا احیاناً شما را از افتادن به اعماق دره نجات دهد، بلکه در اطراف آن نیز هیچ تدابیر امنیتی و محافظتی مشاهده نمی‌شود.

4

2 (1)

حتی افراد پر دل و جراتی که از ارتفاع – یا از مرگ! – نمی‌ترسند، ممکن است در استفاده از این تاب دودل باشند. ماجراجویان و گردشگران برای رسیدن به این تاب هیجان‌انگیز باید از بلاویستا (Bellavista) پیاده حرکت کرده و با طی مسیر به این نقطه برسند. البته خود بلاویستا از چشم‌اندازهای زیبایی برخوردار است. کسانی که شجاعت استفاده از این پاندول لرزان را داشته باشند، علاوه بر تجربه نمودن هیجانی کم‌نظیر، می‌توانند نمایی زیبا از آتشفشان تونگوراهوا (Tungurahua) را نیز تماشا کنند. این تجربه مخصوصاً هنگامی که ابرها محیط اطراف را احاطه کرده باشد، جالب‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود.

6

3 (1)

5

منبع: lastsecond.ir

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.