تاب بازی ورزش مفرحی است که همه ما با آن آشنا هستیم ولی در این پست می‌خواهیم یک تاب کاملاً استثنایی و بسیار مهیج را به شما معرفی کنیم. این تاب در یک خانه درختی در شهر بانوس (Banos) واقع در کشور اکوادر قرار دارد. تاب مزبور اگر چه مانند دیگر تاب‌ها، از یک نشیمن و یک میله فلزی متصل به طناب ساخته شده ولی نکته جالب ماجرا این است که این وسیله پاندولی در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

در واقع هر چند این خانه درختی و کوچک به خودی خود جالب توجه است ولی موضوع اصلی همان چیزی است که به شاخه‌های درخت وصل شده! تاب بر فراز دره‌ای عمیق قرار گرفته و بر همین اساس نگاه بسیاری از افراد ماجراجو و عاشق خطر را به خود جلب کرده است. نه تنها خود تاب فاقد هر نوع کمربند ایمنی است تا احیاناً شما را از افتادن به اعماق دره نجات دهد، بلکه در اطراف آن نیز هیچ تدابیر امنیتی و محافظتی مشاهده نمی‌شود.

4

2 (1)

حتی افراد پر دل و جراتی که از ارتفاع – یا از مرگ! – نمی‌ترسند، ممکن است در استفاده از این تاب دودل باشند. ماجراجویان و گردشگران برای رسیدن به این تاب هیجان‌انگیز باید از بلاویستا (Bellavista) پیاده حرکت کرده و با طی مسیر به این نقطه برسند. البته خود بلاویستا از چشم‌اندازهای زیبایی برخوردار است. کسانی که شجاعت استفاده از این پاندول لرزان را داشته باشند، علاوه بر تجربه نمودن هیجانی کم‌نظیر، می‌توانند نمایی زیبا از آتشفشان تونگوراهوا (Tungurahua) را نیز تماشا کنند. این تجربه مخصوصاً هنگامی که ابرها محیط اطراف را احاطه کرده باشد، جالب‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود.

6

3 (1)

5

منبع: lastsecond.ir

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.